MojElektromobil
Matúš Kapusta 18. apríla 2017

Švédska automobilka Volvo už nejaký čas experimentuje s elektrickými motormi, no zatiaľ ešte nepredstavila plnohodnotný elektromobil. Podľa najnovších dohadov by sa to ale malo čoskoro zmeniť a prvý plnokrvný elektromobil Volvo by sa mal začať vyrábať v Číne.

Nezvyčajný prístup

Vyrábanie automobilov v Číne nie je ničím výnimočné. Mnohé popredné značky tu majú svoje továrne a šetria tým množstvo nákladov. Väčšinou ale tieto automobily predávajú priamo v Číne alebo v Ázii. Volvo má však iné plány – elektromobily vyrobené v čínskej továrni bude chcieť predávať po celom svete.

Volvo spustí výrobu o dva roky

Podľa dostupných informácií by sa nový elektromobil mal začať vyrábať niekedy v roku 2019. Okrem toho, Volvo už s podobnými aktivitami má skúsenosti. Vlani začala automobilka podľa rovnakého modelu vyrábať v Číne model S60, ktorý tiež distribuuje do celého sveta. Zrejme to má niečo do činenia aj s faktom, že automobilka bola nedávno odkúpená čínskou spoločnosťou Geely, ktorá pravdepodobne celý proces uľahčuje.

Náš tip
Geely Lynk & Co predstavuje koncept elektrického sedanu budúcnosti s neskutočným dizajnom
Koncept Volvo 40.2
Koncept Volvo 40.2. Zdroj: Volvo

Podľa dostupných informácií chce Volvo so svojim prvým plnokrvným elektromobilom zaujať širšie spektrum zákazníkov. Automobil by mal mať dojazd minimálne 400 kilometrov a predávať by sa mal na úrovni 35 000 až 40 000 USD. Uvidíme, či sa automobilke podarí naplniť tieto odvážne predsavzatia. Okrem toho, kým sa začne novinka predávať, na trhu bude množstvo ďalších elektormobilov, a tak je otázne, či bude model od Volva skutočne konkurencieschopný.

Zdroj: AutoNews via electrek

eautoportal zdielanie

18. apríla 2017
Fotománia

+