MojElektromobil

Koncern BMW Group pokračuje vo svojom ťažení zameranom na oblasť elektromobility. Aktuálne zahájil výstavbu nového centra zameraného na vývoj batériových článkov. Tie budú použité v batériách novej generácie a zabezpečia koncernovým vozidlám dojazd až 700 km. Celá investícia zhltne 200 miliónov eur.

Klaus Fröhlich – člen predstavenstva BMW Group zodpovedný za výskum a vývoj, Oliver Zipse – člen predstavenstva BMW Group zodpovedný za výrobu a bavorská ministerka financií Ilse Aignerová symbolicky zahájili výstavbu centra na vývoj batériových článkov. To vyrastie v Mníchove a bude niesť názov BMW Group Battery Cell Competence Centre. Počas 4 rokov tu BMW Group preinvestuje 200 miliónov eur a vytvorí 200 pracovných miest. Centrum bude spustené na začiatku roku 2019.

Náš tip
Automobilka BMW predstavila model i8 Roadster a inovované Coupé

bmw vyvoj baterii

Hlavnou úlohou tohto centra bude zdokonaľovanie technológií batériových článkov. V laboratóriách a prototypových dielňach centra budú experti analyzovať konštrukcie a technológie batériových článkov, a to s cieľom vylepšenia vlastností batérií. Batérie novej generácie by mali pritom zabezpečiť vozidlám značky dojazd až 700 km na jedno nabitie.

„Všetky naše skúsenosti získané v oblasti článkov batérií sústredíme do nášho nového high-tech centra. Experti z celého sveta budú uskutočňovať výskum s cieľom zvýšenia životnosti a bezpečnosti batérií, ako aj urýchlenia ich nabíjania a zníženia ceny,“ povedal Klaus Fröhlich.

Zdroj: tlačová správa

30. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+