MojElektromobil

Len nedávno sme vám priniesli článok, ktorý popisoval interview so známym výkonným riaditeľom automobilky Tesla, Elonom Muskom. Tvorca tohto videa, youtuber MKBHD teraz prináša ďalšiu časť, kde sa priamo s Muskom prechádza po známej továrni Fremont. Hoci sme sa nedozvedeli veľa nových informácií, video prináša zaujímavý pohľad do útrob továrne, ale aj do útrob samotných elektromobilov.

Náš tip
ELON MUSK PREZRADIL NOVÉ INFORMÁCIE ZO ZÁKULISIA TESLY V ROZHOVORE NA YOUTUBE. PRÍDE LACNEJŠIA TESLA? | VIDEO
Náš tip
NOVÁ GENERÁCIA MODELU TESLA ROADSTER PRÍDE PRAVDEPODOBNE BEZ SPÄTNÝCH ZRKADIEL

Elon Musk a továreň Fremont

Ide o akúsi vlajkovú loď na poli tovární spoločnosti Tesla. Po nasadení vystužených šiltoviek sa dvojica ponorí do továrne priamo k výrobným linkám. Na zemi môžeme pozorovať vodiace čiary pre roboty, ktoré sú vo vnútri továrne skutočne silne zastúpené.

Hoci pôvodne sa uvažovalo o maximálnej automatizácii výroby, sám Elon Musk predčasom priznal, že išlo o chybnú myšlienku, a že továreň potrebuje aj ľudský faktor. V súčasnosti tak Fremont zamestnáva približne 10 000 pracovníkov s produkciou približne 7000 vozidiel za týždeň.

Na videu vyššie môžeme vidieť proces výroby luxusného SUV Model X, ale aj ukladanie batériových článkov zo spodnej časti, prostredníctvom robota, avšak s asistenciou ľudského pracovníka, do elektromobilu Model S. Takýto pohľad sa rozhodne nenaskytne každý deň. Nechýbajú debaty o prípadnej matnej farbe pre elektromobily, ale aj vysvetlenie samotného výrobného procesu z pohľadu výkonného riaditeľa.

Elon Musk tiež zdôraznil, že Model S a Model X sa vyrábajú v jednej časti továrne od základu, tela, cez komponenty. Model 3 sa následne vyrába úplne separátne v inej časti továrne – opäť od základu. Na platforme Modelu 3 by pritom v budúcnosti mali prísť aj ďalšie elektrické kúsky ako Model Y alebo elektromobil Tesla Roadster. Spomínaná trojica modelov, ktorá je aktuálne vyrábaná v rôznych častiach továrne sa podľa slov Elona Muska stretne len v jednej časti – lakovni.

Zdroj: electrek, MKBHD (YouTube)

22. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+