MojElektromobil

Pravidelná séria rozhovorov so známymi ľuďmi z technologického sveta – Talking Tech, z dielne populárneho YouTubera menom MKBHD tentokrát priniesla v hlavnej úlohe Elona Muska. Ten prezradil aj niekoľko vskutku zaujímavých informácií aj o prípadnom cenovo dostupnejšom elektromobile. Ten by mal cenou podliezť aj aktuálny Model 3. Niekoľko informácií padlo aj na margo pripravovaného modelu Tesla Roadster.

Náš tip
GENERÁLNY RIADITEĽ TESLY, ELON MUSK, UVAŽUJE O ODKÚPENÍ VŠETKÝCH JEJ AKCIÍ

Elon Musk | Talking Tech

Hoci Tesla aktuálne úspešne navýšila produkciu svojho cenovo dostupnejšieho elektromobilu Model 3, stále sa na dodávky tohto vozidla čaká pomerne dlho. Čakacie doby rozhodne nie sú ideálne. Tesla pritom pripravuje aj svoje ďalšie koncepty ako elektrický ťahač Tesla Semi, ale aj “pick-up” model či Model Y. Do toho prichádza ešte odvážne vyjadrenie Elona Muska o zatiaľ najlacnejšom vozidle Tesla. Toto vozidlo by mohlo štartovať cenovo na hodnote približne 25 tisíc dolárov.

“Môžeme vytvoriť vozidlo za približne 25 tisíc dolárov. Ak však budeme pracovať skutočne tvrdo, budeme na to potrebovať približne 3 roky.” – prezradil v rozhovore Elon Musk, CEO automobilky Tesla.

V rozhovore padli informácie aj o futuristickom elektromobile Tesla Roadster novej generácie, ktorý by mal navyše využívať platformu práve cenovo dostupnejšieho Modelu 3. Elon Musk potvrdil, že nový Roadster bude obsahovať batériu s celkovou kapacitou až 200 kWh a dojazd na úrovni asi 600 kilometrov. Prirovnal to prakticky k dvojici Modelov S, ktoré vyskladajú výsledné výkonné špecifikácie. Celý rozhovor si môžete pozrieť na videu vyššie.

Zdroj: electrek.co

21. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+