MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 10. augusta 2018

Elon Musk ešte v utorok na Twitteri oznámil, že rozmýšľa nad odkúpením všetkých akcií automobilky Tesla. Pri cene 420 dolárov za kus by tak celková hodnota investície presiahla hranicu až 72 miliárd dolárov. Musk dodal, že finančné prostriedky na to už získal, podrobnosti však neuviedol.

Náš tip
TESLA MODEL S JE SÚČASŤOU VEĽKEJ ZVOLÁVACEJ AKCIE VÝROBCU. MAJITELIA MÔŽU MAŤ PROBLÉM

Musk momentálne vlastní približne 20 percent akcií Tesly. V prípade, ak by odkúpil všetky zostávajúce akcie, ponúkol by vraj investorom ponechať si svoj podiel prostredníctvom špeciálneho fondu. Samozrejme, len ak budú chcieť.

„Rozmýšľam nad prevzatím Tesly do súkromného vlastníctva za 420 USD za akciu. Financovanie som si už zabezpečil“. Oznámil Musk

Túto informáciu zverejnil po tom, ako britský denník Financial Times napísal, že v Tesle má významný podiel aj investičný fond Public Investment, ktorý vlastní saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán. Musk týmto vyjadrením spôsobil zmätok, pretože nie je bežné, aby generálny riaditeľ takejto spoločnosti oznamoval tieto veci verejne na sociálnej sieti.

Verí, že v prípade prevzatia všetkých akcií sa bude môcť plne sústrediť na revolúciu v automobilovom priemysle, ktorému vládnu spaľovacie motory. Hlavne bez zbytočných starostí, ktoré by mu v tomto mohli robiť investori. Tesla nie je spoločnosťou, ktorá pravidelne vykazuje zisky, no musíme brať ohľad na to, že elektromobily sú stále vo vývoji. Teraz s povedzme ustálenou produkciou Modelu 3 by však zisky mohli začať rásť. Dôležité je však čo najrýchlejšie dodať elektromobil ku klientom, ktorí ho majú predobjednaný.

Zdroj: Twitter, aktuality

 

10. augusta 2018
Fotománia

+