MojElektromobil

Spomínaná zvolávacia akcia sa týka približne 123 000 kusov elektromobilov Tesla Model S. V potenciálnom ohrození sú vybrané elektromobily Tesla vyrobené pred aprílom roka 2016. Chybnou je súčiastka od spoločnosti Bosch. Práve tento komponent môže v určitých podmienkach poškodiť cestná soľ s obsahom magnézia alebo kalcia.

Náš tip
KOĽKO ELEKTROMOBILOV ČI HYBRIDOV SA PREDALO NA SLOVENSKU? (01-02/2018)

Tesla upozorňuje e-mailom

Problém by mal navyše nastať len v určitých podmienkach. Malo by ísť najmä o chladnejšie oblasti, ktoré dostanú aj možnosť prednostnej výmeny komponentu. Podľa slov výrobcu trpí spomínaným problém len 0,02% vozidiel v Spojených štátoch amerických. Samotné zlyhanie spomínaného komponentu by však nemalo ohroziť bezpečnosť prevádzky elektromobilu. Je však možné, že pri nižších rýchlostiach alebo parkovaní, bude potrebné vyvinúť vyššiu silu v prípade manipulácie s volantom.

Elektromobil Tesla Model S sme mali možnosť testovať aj u nás redakcii.

Toto obmedzenie sa navyše týka len elektromobilu Tesla Model S (spred apríla 2016). Nedotýka sa elektromobilov Tesla Model X a Model 3. Majitelia potenciálne ohrozených kusov obdržali e-mail od výrobcu, pričom výmena by nemala trvať dlhšie ako 60 minút. Dostanú tiež upozornenie o dostupnosti náhradného komponentu v ich blízkosti.

Oficiálne znenie e-mailu od spoločnosti Tesla pre potenciálne ohrozených majiteľov elektromobilov Tesla Model S priniesol portál electrek.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+