MojElektromobil

Spoločnosť Tesla prerobila predný úložný priestor Modelu 3, najväčším rozdielom je celkový objem, ktorý je teraz o kúsok menší.

Dočkáme sa tepelného čerpadla aj pri Modeli 3?

Tesla za posledné roky spravila viacero zmien pri Modeli 3 no nikdy nezasiahla do fyzických vlastností celého vozidla smerom k horšiemu. Teraz sa to mení, keďže predný kufor je o kúsok menší a teda aj jeho objem je o niečo menší.

Podla už existujúcich majiteľov elektromobilov značky Tesla sa prepokladá, že ide o prípravu na tepelné čerpadlo pre Model 3, keďže sa už nachádza v Modeli Y. To by malo pomôcť pri nižšej spotrebe pri chladnejšom počasí. Rozdiel si všimli najnovší majitelia, ktorí tuto zmenu predného kufru zistili ako prví, keďže Tesla o zmene neinformovala.

Tyler si svoj Model 3 objednal len nedávno, presnejšie minulý týždeň, no výrobné číslo odhaľuje, že vyrobený bol ešte pred mesiacom. Pre porovnanie pridávame fotky predného úložného priestoru Modelu 3 vyrobeného v roku 2018:

Podla fotografií je vidno, že otvor je rovnako veľký. Zmenili sa hlavne tie bočné panely, ktoré sú teraz o niečo menšie. To vedie k menšiemu využiteľnému objemu.

Model Y sa taktiež dočkal zmeny

Zmenou je nepatrná zmena farby zadných svetiel. Teraz je svetlo oveľa viac viditeľné aj keď nesvieti. O zmene informoval používateľ Redditu, /u/Cocoa_Linguine – majiteľ úplne nového Modelu Y:

Ako je na videu vidno, Tesla zmenila farbu svietiaceho panelu, teraz je teda svetlejší a viac červený. V USA zmenili blikanie smeroviek z červenej farby na oranžovú ako používame my v Európe.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. augusta 2020
Zdroj: Electrek, Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+