MojElektromobil

Športovo upravená Tesla Model 3 spoločnosti Unplugged Performance havarovala na horskej trati Pikes Peak v Kalifornii. Profesionálny jazdec Randy Pobst neutrpel žiadne zranenia a čoskoro chce opäť jazdiť.

Skúsený jazdec Randy Pobst dobre pozná aj automobil aj túto konkrétnu trať. Problémom bol podľa portálu Electrek hrboľ na úseku trate “Bottomless Pit” s veľkým prevýšením, po ktorom Tesla stratila trakciu na zadnej náprave. Randy o tejto prekážke podľa vlastných slov dobre vedel, no aj tak sa jej nedokázal vyhnúť. Tento skúsený jazden spolupracoval s Teslou pri vývoji športovej Performance verzie Modelu 3.

K havárii došlo na tréningovom dni na preteky Pikes Peak International Hill Climb, na ktorých si upravená Tesla mala zmerať sily s modelmi Accura TLX a NSX. Spoločnosť Unplugged Performance vlastní 3 takto upravené Tesly Model 3. Havarovali však už dve z nich a nedeľné preteky sa tak pravdepodobne neuskutočnia. Informáciu priniesol portál The Drive.

Škody na vozidle

Tesla vyletela zo zákruty a vletela do kamenného mosta. Dopadla asi 10 metrov od vozovky. Tento most má ochrannú funkciu a ušetril Teslu aj jazdca od ešte väčších škôd.

V galérii nižšie môžete vidieť niektoré zo škôd. Tesla skončila so zničenými zadnými tlmičmi, pokrivenými diskami kolies, pokriveným zadným podporným rámom karosérie, zadný motor bol vtlačený do karosérie, a ďalšie poškodenia. Poškodenia batérie a konštrukcie Tesly nie sú známe.

Unplugged Performance a ich jazdec dúfajú, že dokážu dať toto vozidlo ešte dokopy a znova na ňom jazdiť na trati už v nedeľu. Podľa spoločnosti je to len otázka peňazí a logistiky.

Pozrite si fotografie z havarovanej Tesly:

27. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+