MojElektromobil

Elon Musk v rámci svojho merchu už predával napríklad S3XY šortky, šiltovky a plameňomety. Najnovšie začal predávať Tesla Tequillu. Tá sa takisto, ako vyššie spomenuté produkty, vypredala za pár hodín.

“Elon bol nájdený v bezvedomí opretý o Teslu Model 3, obklopený prázdnymi fľašami “Teslaquilly”, na lícach mal viditeľné stopy po vyschnutých slzách.” napísal Musk na svojom Twitteri 1.apríla 2018.

Všetko sa začalo 1.apríla 2018, keď Musk ako žartík zverejnil fotku seba opitého s nápisom na kartóne, ktorý odkazoval na bankrot Tesly. Išlo samozrejme o vystrelenie si z neprajníkov. Musk napísal, že “Teslaquillu” plánuje reálne predávať ako merch a ukázal prototyp tejto fľaše.

Exkluzívna Tesla Tequilla za 250 dolárov

Pred pár dňami začala Tesla predávať na svojom webe reálny produkt, ktorý sa dosť líšil od prototypu, má luxusný dizajn a tvar blesku. Každá fľaša je ručne vyrábaná a má svoje unikátne nedokonalosti. Skalní fanúšikovia si to hneď všimli a produkt za $250 dolárov sa vypredal za pár hodín.

Tesla Tequilla (Foto: Tesla)
Tesla Tequilla (Foto: Tesla)

Exkluzivitu nápoja Tesla dosiahla aj tým, že produkt bol dostupný iba pre USA, aj to nie pre všetky štáty. Produkt nebol dostupný ani len pre Kanadu a na jednu objednávku sa dali zakúpiť maximálne dve fľaše.

Ako to pri podobných produktoch býva, aj tu sa našli rôzni špekulanti a fľaše Tesla Tequilly začali ponúkať na webe Ebay za niekoľkonásobne vyššie ceny. Predávajú aj prázdne fľaše. Podľa niektorých je dôvododom zákaz posielania alkoholických nápojov medzi jednotlivými štátmi USA.

Prázdne fľaše Tesla Tequilla ponúkané na predaj na Ebay.com
Sila značky Tesla

Tento Muskov krok jasne ukazuje silu značky Tesla, resp. aj značky Elon Musk. Produkt sa vypredal do pár hodín a o Tesle sa opäť písalo po celom svete. Aj v prípde elektromobilov a ďalších produktov Tesla sa prejavuje sila značky. Napriek vysokej cene Tesla nikdy nemala problém s dopytom a naopak, riešila iba problém s nedostatočnými výrobnými kapacita, ktoré by pokryli dopyt. V niektorých krajinách sa Tesly predávajú lepšie ako porovnateľné spaľovacie vozidlá s polovičnou cenou.

11. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+