MojElektromobil

Šéf Tesly si nechal vyplatiť prvú časť gigantického odmeňovacieho programu, na ktorej sa dohodli akcionári. Len prvá časť odmeny má hodnotu takmer 800 mil. USD.

Výška odmeny sa odvíja od výrazného nárastu príjmov spoločnosti, ukazovateľa EBITDA (hrubý zisk pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou) a trhovej hodnoty spoločnosti Tesla Inc..

Po dosiahnutí týchto cieľov by znamenal každý nárast firmy o 50 mld. USD odmenu 1,69 milióna akcií pri dohodnutej nominálnej cene za akciu 350 USD.

Pozrite si prehľadnú infografiku systému odmien Elona Muska:

Tesla pod vedením Muska splnila všetky podmienky na vyplatenie prvej časti.

“Odmena za výkon generálneho riaditeľa v roku 2018 sa skladá z 12 rovnakých dielov, z ktorých každá sa vyplatí len po dosiahnutí ďalšieho míľnika trhovej hodnoty, ktorý sa musí zhodovať s jedným z ôsmich prevádzkových míľnikov príjmov alebo ôsmimi míľnikmi EBITDA.

Po nákladoch na uplatnenie opcií za akcie za 350 USD by mal Musk dostať 758,5 milióna dolárov (~668 mil. €). Dnes sa akcie Tesly obchodujú za ~883 USD.

Musk má podmienku tieto akcia držať minimálne 5 rokov po uplatení opcií. Po tejto dobe bude musieť aj zaplatiť dane.

Väčšina riaditeľov korporácií v prípade takej to odmeny akcie predá. Musk aktuálne vlastní vyše 20 miliónov akcií, čo dnes znamená 17,6 miliardy USD.

 

3. júna 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+