MojElektromobil

Spoločnosť Tesla plní denníky v podstate každý deň, často kvôli kontroverzným témam a rozhodnutiam. Tentokrát sa jej to podarilo zas, stačilo jej na to takmer 700 vozidiel. Treba však priznať, že teraz v tom nemá prsty samotná Tesla ale jej fanúšikovia. Tí sa vo Fínsku rozhodli zorganizovať svetelnú šou, s akou doteraz neprišiel nikto iný, informuje TeslaNorth.

Použili na to konkrétne 687 elektromobilov značky Tesla, a pár nadšencov, ktorí si našli voľný čas. Za lokalitu si organizátori vybrali mestečko Espoo, ktoré sídli na juhu severskej krajiny, hneď vedľa hlavného mesta Helsinki. Na obrovské parkovisko zaparkovali svoje vozidlá, a predstavenie sa mohlo začať.

Tesla má totiž vo svojich vozidlách zabudovaný takzvaný “pohotovostný režim”, ktorý dokáže zaujať správaním svojich svetiel. Ak do toho pridáte ešte aj správnu hudbu, v tomto prípade DarudeSandstorm, môže vzniknúť veľmi pekné video. To si môžete pozrieť nižšie. Obsahuje aj zábery z drona, ktoré sú len čerešničkou na torte. Predsa len to celé vyzerá lepšie z vrchu ako zo zeme.

Tesla prekonala rekord

Doterajší rekord držali TeslaClubAustria s TFFEv, ktorý takúto akciu zorganizoval len v septembri tohto roka. Celého aktu sa zúčastnilo 255 Tesla elektromobilov, čo určite nebolo ľahké zorganizovať. Celý akt sa konal v Nemeckom meste Hamm, kde sa tieto vozidlá stretli.

Náš tip
Môže nástup elektromobility preťažiť sieť? Toto hovoria dáta
29. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+