MojElektromobil

Po rokoch čakania a viacnásobných odkladoch sa Tesla konečne chystá predstaviť prvé kusy Cybertrucku na podujatí 30. novembra 2023. Podľa šéfa produktového dizajnu spoločnosti, Tesla dodá na podujatie len 10 Cybertruckov. Informáciu priniesol portál Electrek.

Veľké očakávania

Existoval predpoklad, že Tesla bude elektrický pickup spočiatku dodávať len zamestnancom a blízkym osobám spoločnosti, keďže spoločnosť zatiaľ oficiálne neoznámila špecifikácie a ceny sériovej verzie vozidla Cybertruck. Nikdy tiež nebolo jasné, koľko Cybertruckov plánuje Tesla na predstavenie v Mexickom Monterrey doviezť.

Tesla Cybertruck | Zdroj: Tesla

Mohlo by vás zaujímať:

Šéf produktového dizajnu spoločnosti Javier Verdura však korigoval veľké očakávania a v súvislosti s podujatím uviedol:

“Chystáme sa dodať prvých 10.”

Toto číslo sa niekomu môže zdať nízke, ale na základe predchádzajúcich skúseností to nie je pre spoločnosť Tesla pri uvedení nového modelu ničím výnimočným.

Uvedenie na trh

Očakáva sa, že automobilka bude od momentu predstavenia zvyšovať výrobu. Elon Musk už skôr prišiel s očakávaním, že Tesle bude trvať približne 18 mesiacov, kým sa dostane na úroveň výroby 5 000 kusov modelu Cybertruck týždenne. To by znamenalo dosiahnutie cieľa objemu sériovej výroby v roku 2025.

Náš tip
Unikli špecifikácie Tesly Cybertruck. Toto všetko ponúkne
28. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+