MojElektromobil

Tesla uverejnila sedemminútový livestream, kde sú vidieť dva elektrické nákladiaky Cybertruck pri off-road jazde v Mexiku. Už minulý týždeň v Mexiku boli zachytené dva Tesla Cybertrucky. Predpokladalo sa, že Tesla priviezla tieto vozidlá na toto miesto na otestovanie odpruženia elektrického pickupu v náročných terénnych podmienkach. Teraz však spoločnosť prichádza so špeciálnym videom, informuje Electrek.

Podozrenie bolo založené na komentároch generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska, že automobilka by mohla v Mexiku testovať Cybertruck už v roku 2020 – niekoľko mesiacov po pôvodnom predstavení.

“Pracujeme na zvýšení dynamiky vzduchového odpruženia pre lepšie off-road výkony. Musí sa osvedčiť v oblasti Baja (Mexiko).”

Elon Musk, CEO Tesla

Slovom “Baja” myslel Baja 1000 rally – jednu z najťažších off-road rally na svete. Hoci sa ešte nezúčastnili samotnej rally, viac ako tri roky neskôr Tesla konečne otestovala Cybertruck v Baja a uverejnila sedemminútové video z testovania v teréne.

cybertruck
Tesla Cybertruck na Novom Zélande | Zdroj: Electrek

Bohužiaľ, video bolo vysielané prostredníctvom novej live-streamingovej funkcie platformy X, ktorá občas ponúkla veľmi slabú kvalitu obrazu. Napriek tomu môžeme vidieť testovacích jazdcov Tesly, ako skúšajú Cybertrucky pri extrémnych manévroch.

Pôsobivé výsledky vozidla

Vo videu je možné vidieť Cybertruck, ako sa niekedy šmýka a robí veľmi agresívne manévre, ktoré sú pre takýto kolos pôsobivé. Očakáva sa, že elektromobil dostane univerzálne vzduchové odpruženie, ktoré by malo byť komfortné na cestách s rôznymi profilmi aj pri plnom naložení. Zároveň by malo zvládať aj náročné off-road podmienky, ako tie, ktoré môžeme vidieť na spomínanom videu.

Skutočnosť, že oficiálny účet Tesly zdieľal toto video, by mohla byť dobrým znamením, že automobilka sa snaží zaujať pred spustením dodávok. Samotný Musk pôvodne naznačil, že by prvé mohli prísť koncom Q3, no nestalo sa tak a my už sme v Q4. Ak by vás zaujímalo, ako dokáže Cybertruck zrýchliť, prečítajte si článok pod textom.

Náš tip
Ako vyzerá batéria a aké je zrýchlenie Tesla Cybertruck? Pozrite si uniknuté zábery
13. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+