MojElektromobil

Elon Musk potvrdil, že svoje vyjadrenie o raketách namiesto sedadiel myslel vážne. Táto možnosť by mala nahradiť zadné sedadlá, ktoré toto superauto dostane. Keď to Elon Musk prvýkrát povedal, nikto mu to neveril. Riaditeľ Tesly ale potvrdil, že to je pravda a odhalil nové detaily ohľadom “SpaceX package”

Náš tip
SKÚŠOBNÁ JAZDA TESLA ROADSTER ZACHYTENÁ FANÚŠIKOM

Rakety vlastne nie sú rakety

“Rakety” vzadu v skutočnosti nie sú raketami. Sú to vysokotlakové nádoby, v ktorých je stlačený vzduch. Ten môže byť potom vypustený kvôli vyššiemu ťahu vozidla. Vzduch sa bude automaticky dopĺňať pomocou energie z batérií, takže elektromobil stále zostáva čisto elektrický.

Keďže to určite bude energiu z batérii uberať vo väčšom množstve, Tesla už pracuje na novej, výkonnejšej 200 KWh batérii s dojazdom takmer 1000 kilometrov. Takýchto trysiek by chcel Musk pridať viac do celého vozidla. Tým chce zaistiť to, že pomôžu pri akcelerácii, ale aj brzdení a možno aj v zákrutách.  Zadné sedačky v modeli Roadster sú skôr na okrasu. Zmestia sa tam deti, prípadne menší dospelí, no Musk teraz hovorí o detských sedačkách.

Náš tip
TESLA ROADSTER Z GARÁŽE ELONA MUSKA UŽ LETÍ VESMÍROM

Musk zatiaľ neinformoval o zmenách špecifikácií, ktoré by táto zmena mohla priniesť, napríklad či sa nejako zlepší akcelerácia, ktorá je teraz na úrovni 1,9 sekundy z 0 na 100 km/h. Dodal, že tento model je ako z iného sveta a zatiaľ neexistuje vyladenejšie auto, ako práve Tesla Roadster.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+