MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 21. februára 2018

Uvedenie pripravovaného superšportiaku spoločnosti Tesla s názvom Tesla Roadster je síce naplánované na rok 2020, no už sa na ňom samozrejme usilovne pracuje nejaký ten piatok. Minulý rok ukázal Elon Musk Roadster ako prototyp, ale už i ten dosahoval nesmierne špecifikácie. Krásny aerodynamický dizajn, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,96 sekundy, dojazd asi 1000 km a množstvo ďalšieho. Dojem spravil rovnako fakt, že Tesla dokázala udržať projekt v tajnosti. Podpísal sa na tom aj malý počet ľudí, ktorý na nej pracoval.

Skúšobná jazda Tesla Roadster

Aktuálne sa Tesla Roadster dostáva do centra pozornosti aj pre zamestnancov, ktorí sa môžu na ňu dosýta vynadívať v budove riaditeľstva v Palo Alto v Kalifornii, kde ju nedávno vystavili. Okrem toho sa Roadster objavil aj na skúšobných jazdách v areáli továrne vo Fremonte. Tu ho zároveň natočil Shehryar Khan na smartfón a zverejnil na Twitteri. Pozrite sa, ako to Tesla Roadster odpálil na skúšobnej dráhe:

Elon Musk navyše dodáva, že špecifikácie elektromobilu, ktoré ohlásili doteraz, sa vo finále môže ešte zlepšiť. Vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. februára 2018
Fotománia

+