MojElektromobil

Vo večerných hodinách 6.februára sa upieralo na nebo množstvo zrakov. A ešte viac sa ich upieralo na obrazovky zariadení, kde bežal priamy prenos na YouTube, stream štartu a pristávania rakety Falcon Heavy. Elon Musk, šéf spoločností Tesla aj SpaceX poslal do vesmíru nezvyčajný náklad. Tým bola Tesla Roadster spolu so “šoférom” v podaní figuríny menom Starman. Elektromobil sa ukrýval vo vrchnej časti rakety, pričom Starman má výhľad, ktorý mu môže závidieť nejeden pozemšťan.

Opätovné posielanie rakiet do vesmíru

Zaujímavosťou je, že tento Roadster pochádza priamo z garáže Elona Muska. Musk však neposlal do vesmíru svoju Teslu pre nič za nič. V prvom rade, Falcon Heavy, ako najsilnejšia raketa sveta, mal dokázať, že je možné vyniesť do vesmíru aj takéto náklady a takýto kolos. To bude totiž dôležité pri budúcich letoch do vesmíru a v Muskovom pláne kolonizovať Mars v blízkych desaťročiach.

Okrem toho, dôležitou úlohou bude aj opätovné posielanie rakiet do vesmíru, aby sa znižovali náklady. V tomto zmysle bolo veľmi dôležitým to, že dvojica rakiet dokázala opäť pristáť na pripravených plošinách. Centrálny modul to, bohužiaľ, nezvládol a na námornú plošinu “netrafil”.

Tesla Roadster bude letieť vesmírom a má prejsť aj “okolo” Marsu v roku 2020. V okolí Zeme sa bude opäť pohybovať v roku 2021 po tom, čo “prejde” vyše 45 miliónov kilometrov. Vychutnajte si ešte stream s Roadsterom:

Zdroj: theverge.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+