MojElektromobil

Spoločnosti Tesla a SpaceX už v minulosti viackrát spolupracovali. To nie je žiadnym prekvapením, keďže Elon Musk je šéfom oboch spoločností. A všetko nasvedčuje tomu, že SpaceX má prsty aj vo vývoji novej generácie modelu Tesla Roadster. Veď Musk v jeho prípade spomína raketové technológie.

Špecifikácie nedávno predstaveného modelu Tesla Roadster sa nedajú nazvať inak ako šialené. 200 kWh batéria, dojazd 1 000 km, krútiaci moment 10 000 Nm a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,96 sekundy… Toto všetko vyznieva v dnešnej dobe ako menšie sci-fi. Avšak v súvislosti s tým, že spoločnosť SpaceX vyvíja a prevádzkuje vesmírne rakety, to nie je na druhej strane nič výnimočné a nepochopiteľné. Elon Musk totiž cez Twitter napísal, že aplikácia raketových technológií do tohto modelu otvára nové možnosti.

Náš tip
Tesla Roadster: Pozrite sa, ako vyzerá v praxi zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,96 sekundy | VIDEÁ

tesla roadster raketove technologie

Roadster v špeciálnej verzii

Spomínané špecifikácie Tesly Roadster platia podľa jeho slov pre základný model. K dispozícii bude aj špeciálna verzia, ktorá posunie športový elektromobil na ďalšiu úroveň. Naznačuje, že upravený model by mohol dokázať aj vzlietnuť. Všetko je len otázka bezpečnosti.

Musk taktiež hovorí, že kozmická technológia už bola aplikovaná aj v prípade súčasných elektromobilov značky, ktoré podporujú tzv. “Ludicrous Mode”. Najvyššie verzie modelov S a X (P100D) totiž obsahujú špeciálny stýkač, ktorý je vyrobený zo superzliatiny Inconel. Tá sa používa v prostredí s extrémne vysokou teplotou. Je prítomná napríklad v motore kozmickej lode od SpaceX.

Takže teraz môžeme začať špekulovať o tom, aké šialené parametre ponúkne špeciálna verzia Tesly Roadster obohatená o ďalšie raketové technológie…

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+