MojElektromobil

Elon Musk prezradil, čo ponesie jeho najnovšia raketa Falcon Heavy pri svojom prvom štarte do vesmíru. Na prezentáciu tejto rakety s najväčšou nosnosťou od čias Saturnu V poslúži vzácna Tesla Roadster z Muskovej garáže. Tú chce Elon poslať na obežnú dráhu Marsu, pričom jej cesta bude zaznamenávaná kamerami.

Výnimočné technológie si žiadajú výnimočný marketing, povedal si zrejme známy vizionár Elon Musk. Podľa jeho vyjadrenia cez Tweeter má najnovšia nosná raketa jeho spoločnosti SpaceX vyslať 1 250 kg vážiaci a takmer 4 m dlhý elektromobil Tesla Roadster 1. generácie na Mars. Pri tejto ceste má hrať z autorádia pieseň Davida Bowieho, Space Oddity. “V hlbokom vesmíre strávi miliardu rokov, ak nevybuchne pri štarte.” Celé toto “predstavenie” majú naše šťastie sledovať kamery.

Tesla Roadster nie je prvým netradičným nákladom, ktorý povezie do vesmíru novinka od SpaceX. Počas svojho výletu do kozmu sa na palube vesmírnej lode Dragon nachádzal veľkým kus syra. Ten bol poctou pre legendárnu komediálnu skupinu Monty Python. Vzácny elektromobil Elona Muska nebude pre raketu Falcon Heavy žiadnym vážnym nákladom, keďže tá zvládne dopraviť 64 tonový náklad na nízku obežnú dráhu Zeme, 16 ton na translunárnu dráhu a 14 ton na prechodovú dráhu k Marsu.

Ak sa teda nejedná o žart, či len veľmi účinné marketingové vyhlásenie, stará Tesla Roadster sa môže stať elektromobilom s najdlhším dojazdom či najväčšou rýchlosťou. 🙂 Štart rakety je predbežne naplánovaný na budúci mesiac.

Zdroje: teslarati.com, wikipedia.org, titulný obrázok: mashable.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. decembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+