MojElektromobil

Tesla sa začína častejšie a častejšie objavovať v policajných zložkách rôznych štátov. Policajné oddelenie v Los Angeles, Denveri a Luxemburgu zaradilo do svojho vozového parku Teslu Model S. Polícia v Ontáriu má Teslu Model X a slávny britský Scotland Yard taktiež uvažuje o kúpe elektromobilov. Polícia vo švajčiarskom Bazileji teraz vymenila 7 naftových vozidiel za elektromobily Tesla Model X 100D.

Náš tip
PRÍDE TESLA ROADSTER „SPACEX PACKAGE“ S RAKETAMI?
Policajná Tesla X v Ontáriu

Každý z elektromobilov vyjde políciu na 150 tisíc švajčiarskych frankov (151 tisíc dolárov), čo je o 50 tisíc frankov viac ako predošlé SUV vozidlo s dieselovým agregátom. Tlačové oddelenie polície v Bazileji k tomu vydalo stanovisko:

„Celkové náklady aj s prevádzkou vozidla sú nižšie, napriek vyššej počiatočnej cene oproti bežným vozidlám. Plánovaná výmena dieselov za elektromobily prinesie viacero benefitov v oblasti ekonomických úspor, praktickosti a ekológie. S ohľadom na ekologické nariadenia Kantonálneho legislatívneho plánu 2017-21, polícia miestneho kantónu zvážila, či je plne elektrické vozidlo na trhu vhodné ako vozidlo s výstražnou signalizáciou. Prieskum a praktické testy ukázali, že Tesla X-100D tieto podmienky spĺňa.“

Prečo práve Tesla Model X?

Policajný hovorca Martin Schütz pre server Telebase povedal, že vyššie nákupné náklady elektromobilov Tesla budú kompenzované výrazne nižšími nákladmi na prevádzku a údržbu a vyššou hodnotou ďalšieho predaja. Dodal tiež, že vozidla s výstražnou signalizáciou majú mať dostatočnú nosnosť a dostatok úložného priestoru kvôli vybaveniu policajných dôstojníkov. V ideálnom prípade má mať vozidlo aj pohon všetkých štyroch kolies.

O kúpe sa na svojom twitter účte zmienil aj samotný Elon Musk.

Manažér nákupu Theo Karafantis povedal pre BZ Basel, že konvenčné vozidlá slúžia polícii na presun z bodu A do bodu B. Polícia v Bazileji teraz kupuje „laptop“ na kolesách. S palubným počítačom s veľkou dotykovou obrazovkou sa ľahšie zaznamenávajú dopravné nehody. V budúcnosti by mohol slúžiť aj napríklad na ovládanie dronov.

Zdroj: insideevs.com 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+