MojElektromobil
eAutoportal 22. novembra 2017

Prví držitelia rezervácií na Teslu Model 3, mimo radu zamestnancov, funkcionárov a ich rodinných príslušníkov, informujú, že už majú k dispozícii objednávkový konfigurátor. Svoje vozidlá majú obdržať do konca roka, čo je skôr, ako sa po výrobných problémoch čakalo. Veríme tak v skoršie dodávky aj pre európsky trh.

Ako je už známe, Tesla mala v predchádzajúcom období problémy s výrobou Modelu 3. Dôsledkom toho posunula termínu svojich produkčných plánov (5 000 ks/mes.) o 3 mesiace. To logicky zasiahlo najmä čakateľov na Model 3 z radov bežných držiteľov rezervácií. Tí však teraz hlásia, že im Tesla sprístupnila objednávkový konfigurátor, pričom hovorí o doručení vozidla do konca tohto roka. Je to teda skôr, ako sa na základe súčasného vývoja čakalo.

Náš tip
Nová Tesla Roadster je šialene rýchla vďaka raketovým technológiám od SpaceX. A bude ešte rýchlejšia

tesla model 3 objednavky konfigurator

To sa samozrejme aktuálne týka záujemcov, ktorí si Model 3 rezervovali v prvý možný deň a sú z okolia Kalifornie. Tieto prvé dodávky však naznačujú, že problémy s produkciou by už mohli byť vyriešené, čo sa zrejme dotkne aj ďalších držiteľov rezervácií, vrátane tých európskych. Prvé dodávky do Európy by tak mohli začať prúdiť podľa plánu, pretože Tesla doteraz nezmenila pôvodný termín, ktorým je 2. polrok 2018, a to je relatívne dobré znamenie.

Stále „len“ Long Range

Šťastlivci, ktorí si už dnes môžu objednať svoj Model 3 však majú k dispozícií rovnaké možnosti, ako zákazníci z radu zamestnancov, funkcionárov a ich rodinných príslušníkov. Tzn. vyššiu verziu Long Range (od 44 000 USD) s povinnou príplatkovou výbavou Premium (5 000 USD). Takže prvé vozidlá nebudú najlacnejšie.

tesla model 3 objednavky konfigurator

Zdroj: electrek.co

22. novembra 2017
Fotománia

+