MojElektromobil
eAutoportal 1. novembra 2017

Spoločnosť Tesla sa už viackrát nechala počuť, že v súvislosti s Modelom 3 zažíva výrobné peklo. Zatiaľ sa jej nepodarilo nastaviť výrobný proces na požadovanú úroveň. Do konca septembra sa jej podarilo vyrobiť len 260 namiesto 1 500 plánovaných vozidiel. Dôvodom sú produkčné problémy, ktoré spoločnosť nešpecifikovala. Ubezpečila nás však, že tie budú vyriešené v blízkej dobe.

Viac svetla do tejto záležitosti vniesol až Kazuhiro Tsuga, generálny riaditeľ spoločnosti Panasonic, ktorá je hlavným partnerom Tesly v rámci výroby batérií. Tie sa podľa neho vyrábajú v nevadskej továrni Gigafactory z časti ručne. Dôvodom je, že sa doteraz nepodarilo plnohodnotne spustiť automatizovanú výrobnú linku.

Náš tip
Youtuberovi sa podarilo „predať“ 55 Tesiel, za čo dostane nový Roadster
bateria elektromobilu tesla model s
Otvorený blok batériových modulov Modelu S. Zdroj: insideevs.com
 

Problém má byť vyriešený už čoskoro

Tsuga však dodáva, že výroba batérií bude už čoskoro plne automatizovaná, čím sa zvýši aj produkcia samotných vozidiel. Nekomentoval však, do akej miery to ovplyvní pôvodné produkčné plány Tesly. Pripomíname, že Tesla plánuje dosiahnuť do konca roka produkciu Modelu 3 na úrovni 5 000 vozidiel týždenne.

V tejto chvíli nevieme, či je problematická výroba batérií do Tesly Model 3 jedinou vážnejšou brzdou produkcie vozidiel. Ako už vieme, v predchádzajúcich týždňoch sa Elon Musk snažil vyvrátiť tvrdenia Wall Street Journal o nefunkčnej výrobnej linke v továrni vo Fremonte. Viac by sme sa mohli dozvedieť už zajtra, kedy Tesla zverejní hospodárske výsledky za 3. štvrťrok 2017.

Zdroj: reuters.com cez insedeevs.com

1. novembra 2017
Fotománia

+