MojElektromobil

Na diaľnici v Taiwane havarovala Tesla Model 3. Nabúrala do prevráteného nákladného vozidla. Majiteľovi sa nič nestalo, no hovorí, že Tesla mala zapnutý systém Autopilot.

Včera ráno o 6:40 dostali hasiči v okrese Chiayi v Taiwane telefonát o havárii Tesly na diaľnici. Bol tam už havarovaný prevrátený kamión a Tesla doň nabúrala. Vodič tohto kamióna bol na ceste a snažil sa mávaním upozorniť okoloidúce vozidlá o nebezpečenstve.

Podľa všetkého zlyhal systém Autopilot. Vodič sa snažil ubrzdiť, bolo to však neskoro. Nikomu sa nič nestalo a všetko je vidieť vo videu nižsie.

Tesla išla podľa majiteľa v čase havárie rýchlosťou 110 km/h. Hneď, keď si všimol kamión, dupol na brzdový pedál, bolo to však neskoro. Podľa Tesly musí byť systém Autopilot neustále v plnej pozornosti vodiča s rukami na volante.

Napriek niekoľkým nehodám Tesiel so zapnutým Autopilotom po svete sme mohli byť aj svedkami množstva incidentov, kedy Autopilot vodiča zachránil pred nehodou. Systém je v drvivej väčšine prípadov omnoho pozornejší a reaguje neporovnateľne rýchlejšie ako samotný vodič. Množstvo videí a prípadov dokazuje aj top bezpečnosť vozidiel Tesla po hrozivo vyzerajúcich nehodách.

Elektromobily Tesla sú v Taiwane mimoriadne obľúbené a nedávno si ich objednala aj tamojšia polícia. Išlo o nákup 20 kusov Modelu 3.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. júna 2020
Zdroj: Taiwan English News

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+