MojElektromobil

Ruský podnikateľ Alexej Tretyakov narazil so svojim Teslou Model 3 do odťahovacieho vozidla stojaceho na diaľnici pri Moskve. Elektromobil následne explodoval.

Tretyakov potvrdil, že utrpel zlomeninu nohy a jeho deti majú iba modriny, inak sú všetci v poriadku. Model 3 sa krátko po nehode vznietil a potom explodoval. Okoloidúci zachytili videozáznam s výbuchom:

Ruská polícia tvrdí, že Model 3 mal zapnutý systém Autopilot. Potvrdil to aj majiteľ zhoreného elektromobilu.

Tesla požaduje, aby vodiči pri používaní Autopilota neustále držali ruky na volante a aby boli kedykoľvek pripravení prevziať kontrolu.

Stále ďaleko bezpečnejšie

Automobilka trvá na tom, že je bezpečnejšie jazdiť na Autopilote ako bez neho a že jej elektromobily sú oveľa menej náchylné na požiar alebo výbuch po náraze v porovnaní so spaľovacími vozidlami. Tesla podporuje tieto tvrdenia štatistikami a kvartálnymi reportmi o bezpečnosti.

Vo svojej najnovšej správe o bezpečnosti tvrdí, že v rokoch 2012 až 2018 došlo k požiaru vozidla Tesla každých 272 miliónov najazdených kilometrov, zatiaľ čo štatistiky agentúry NHTSA potvrdzujú, že všeobecne nastane pri havárii vozidiel v USA požiar približne každých 30 miliónov kilometrov.

12. augusta 2019
Zdroj: Electrek, Gagorun (Instagram)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+