MojElektromobil

Nedávna nehoda, pri ktorej došlo k nárazu Tesly Modelu 3 do kovového stĺpu, dokazuje úžasné vlastnosti jej batérií. Napriek rozsiahlym poškodeniam vozidla a batériových modulov nedošlo k zhoreniu alebo vznieteniu jediného batériového článku typu 2170 v Modeli 3.

Fotografie z havárie zverejnil používateľ Yaro_S na portáli Reddit. Tento nadšenec a mechanik elektromobilov Tesla uznal, že neočakával tak veľké poškodenie vozidla. Model 3 narazil do stĺpu v “šialenej rýchlosti”, čo spôsobilo, že predný elektromotor prenikol do priestoru pre nohy vodiča a popri tom poškodil batériu.

 

Havária poškodila dva z batériových modulov Modelu 3. Yaro/S na Reddite napísal, že jeden batériový článok dosiahol veľmi vysokú teplotu, no zdá sa, že sa skôr začal topiť, nie horieť.

Yaro/S napísal, že extrémne ohromili  ohňovzdorné schopnosti batérií od Tesly.

Kostra celého úspechu spoločnosti Tesla spočíva v jej sofistikovaných batériách. Ich vývoju venuje najväčšiu pozornosť a neustále ich zlepšuje.

Jedno z vylepšení, ktoré Tesla zverejnila aj v rámci svojho patentu, opisuje systém izolovania škôd spôsobených poruchami buniek na konkrétnych častiach batérie. To spoločnosti umožňuje zachovať integritu funkčných článkov.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. augusta 2019
Zdroj: Teslarati, Yaro/S (Reddit)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+