MojElektromobil

Tesla v súčasnosti pracuje na novom, vylepšenom dizajne batériových článkov vo svojej Gigafactory 1 v Nevade. Posledný elektromobil spoločnosti, Tesla Model 3, obsahuje nový formát batériových článkov s označením 2170, ktorý vyvinula Tesla v spolupráci s Panasonicom. Výroba sa začala už v minulom roku a pomaly sa zvyšovala až na 20 GWh ročne.

gigafactory vystavba

Elon Musk, generálny riaditeľ Tesly teraz hovorí o tom, že nový model batérie by mal byť predstavený už budúci rok:

Prišli sme s novým dizajnom, ktorý dosahuje rovnaké výsledky, ale je ľahší, lepší a lacnejší. Predstavíme ho pravdepodobne ešte koncom tohto roka a do výroby by sa mal dostať v prvom štvrťroku budúceho roka. Výsledkom tejto novej technológie budú elektromobily, ktoré sú ľahšie, lacnejšie a ponúknu dlhší dojazd na jedno nabitie. Linka, kde sa budú tieto nové batérie vyrábať, je už vo výstavbe. Tá by mala trvať približne 6 mesiacov. 

Cieľom je zníženie nákladov na výrobu batérií

Od doby oznámenia nových batériových článkov 2170 je to po prvýkrát, čo sa hovorí o vylepšených batériách. Tesla sa naďalej snaží znižovať náklady na výrobu batérií, pretože ich cieľom je dodávať Model 3 so štandardnou batériou za sľúbenú cenu 35 000 USD. Jedným z najdôležitejších cieľov automobilky je dosiahnuť náklady na výrobu batérií vo výške 100 USD za jednu kWh. Musk verí, že tento cieľ automobilka dosiahne ešte ku koncu tohto roka.

15. novembra 2018
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+