MojElektromobil

Nové video nám ukazuje ako Tesla Model 3 dokáže zastaviť na semafore kde svieti červená. To môže znamenať len jedno, že Autopilot sa blíži k sľubovanému autonómnemu jazdeniu po uliciach.

Tesla ponúka pri predaji svojich vozidiel možnosť Full Self-Driving Capability (FSD), kde sľubuje rozpoznávanie a reagovanie na semafory a stopky už viac ako rok. No teraz sa to stáva realitou.

Začiatkom roka 2019 Tesla hacker @greentheonly našiel možnosť, aby auto zastavilo na semaforoch automaticky. A to všetko so správami od Elona Muska o lepšom Autopilote sa konečne dostáva k svetu.

Aj keď to Tesla nestihla úplne načas ako to sľubovali do konca roku 2019, aspoň nám umožnili vidieť vizualizácie toho, čo všetko auto dokáže rozpoznať.

No napriek tomu, že teraz Autopilot dokáže rozpoznať vozidlá, stopky, semafory a rôzne šípky na cestách, tak majitelia vozidiel s hardvérom 3 (HW 3.0) začínajú hlásiť, že ich Tesla už rozpoznáva aj smetiaky, kužele a dokonca aj miesta pre hendikepovaných.

Vráťme sa teda k reakcii vozidla na semafory a stopky. Po prvý krát tu máme video, kde môžeme vidieť plnú reakciu vozidla na “červenú”:

Taktiež máme možnosť si všimnúť hrubú červenú čiaru ktorá signalizuje kde bude vozidlo stáť. Po prepnutí farby na semafore čiara mizne. Konečne sme sa teda dočkali tejto dávno sľubovanej funkcie, no nás v Európe sa to ešte netýka. My si musíme ešte počkať.

29. marca 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+