MojElektromobil

Elektromobily čoraz častejšie svoje miesto nachádzajú v rukách bezpečnostných zložiek. U nás síce Polícia SR zatiaľ len vtipkuje o Cybertrucku, no na druhú stranu v službách nejednej mestskej polície už nejaký ten elektromobil nájdeme.

V zahraničí sa to dokonca stáva takmer bežnou praxou a policajné elektromobily tak môžeme vidieť po celom svete. Od Švajčiarska, cez Luxembursko, až po Ameriku. Nie je preto veľkým prekvapením, že záujem začali prejavovať aj silové zložky na Taiwane.

Ako píše portál Electrek, taiwanská vojenská polícia už pred časom začala ako služobné vozy v rámci testovacej prevádzky využívať Tesla Model 3. Na základe vtedajšieho tendra získala presne dva kusy vo vyhotovení Standard Range Plus, a tie sa jej zjavne osvedčili.

S Teslou teraz čerstvo uzatvorila zmluvu o dodaní ďalšej dvadsiatky týchto elektrických sedanov. Pôvodná zákazka sa okrem samotných áut vzťahovala aj na dodatočné vybavenie ako napríklad nabíjačky Wall Connector či solárne kolektory. Presný obsah tej najnovšej nie je známy, zatiaľ sa spomína len o flotila elektromobilov Tesla Model 3.

 

Náš tip
Šofér Tesly s alkoholom v krvi sa obhajoval, že jeho Model S zaňho riadil autopilot


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+