MojElektromobil

Spoločnosť Tesla pripravuje malé kompaktné vozidlo. Informoval o tom aj sám Elon Musk. Elektromobil by mal byť rovnako aj cenovo dostupný, čo má za cieľ priblížiť elektromobilitu medzi všetky vrstvy obyvateľstva. Teraz však pravdepodobne unikli prvé náčrty novinky, ktorá má niesť názov Model 2, informuje Electrek.

To, že Tesla chystá novinku v podobe kompaktného hatchbacku sme sa dozvedeli už v roku 2020. Vtedy CEO spoločnosti, Elon Musk, potvrdil, že už pracujú na plne autonómnom elektromobile s cenovkou do 25 000 dolárov. Takúto cenu chce dosiahnuť prostredníctvom nových batériových článkov, ktoré majú nižšie náklady na výrobu.

Náklady na takýto typ batérie sú dokonca až o 50 % nižšie ako pri klasických batériách. Špekuluje sa o názve Tesla Model 2 a mal by sa vyrábať najmä v Gigafactory Shanghai. V roku 2020 sa prevalili plány Tesly na zriadenie nového R&D centra v Číne na výrobu “čínskeho” elektromobilu. Samozrejme určený nebude len pre Ázijský trh ale distribuovať ho budú do celého sveta.

Potenciálny náčrt Modelu 2, ktorý sa objavil vo videu | Zdroj: Electrek

Odhalenie platformy pre novú generáciu vozidiel má prísť budúci týždeň na nadchádzajúcom Dni investorov. Niektorí účastníci predpokladajú, že na tomto dni bude odhalené aj prvé vozidlo, ktoré bude vyrábané na novej platforme. Či tomu tak bude a Tesla rovno predstaví aj nový hatchback je zatiaľ otázne, no nie je to nereálne. Len predvčerom Tesla zverejnila na svojich sociálnych sieťach firemné video.

Na videu sa objavili špeciálne nákresy

Video má slúžiť ako teaser pre predstavenie nového inžinierskeho sídla. Vo videu môžeme spozorovať dizajnové nákresy, ktoré sa nápadne podobajú na už existujúce modely od spoločnosti. Tieto kresby však tiež zobrazujú aj menšie vozidlo. Či ide nový “Model 2” zatiaľ nikto nemôže potvrdiť, no nebolo by to prvýkrát čo Tesla prekvapila svojich fanúšikov.

tesla 2
Všetky náčrty, ktoré sa objavili vo videu | Zdroj: Electrek

Vozidlo vyzerá ako zmenšená verzia Modelu Y. Veľa odborníkov tvrdí, že tento nový typ vozidla dokonca nemusí dostať volant. Môže tak ísť o prvé, komerčne vyrábané plne-autonómne vozidlo v dostupnej cenovej relácii. Mnoho z nás sa už teší na budúcotýždňovú akciu, na ktorej môžu byť predstavené aj ďalšie novinky.

Náš tip
Čo sa to chystá? Dva modely Tesly spozorované s novým hardvérom
24. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+