MojElektromobil

Po sérií niekoľkých problémov sa šampionát Electric GT pravdepodobne podarí zrealizovať. Vo svojich prvých desiatich závodoch pre nadchádzajúcu sezónu zavíta aj do Európy. Prvý závod s elektromobilmi značky Tesla sa uskutoční v španielskom meste Jerez, a to už 3. novembra 2018. Niektoré závody sú stále v štádiu príprav, šampionát by však mal zavítať aj na nemecký Nürburgring či do Francúzska a Veľkej Británie.

Náš tip
POZRITE SA NA REAKCIE AUTOPILOTA SPOLOČNOSTI TESLA PRI REKONŠTRUKCII CESTNEJ KOMUNIKÁCIE | VIDEO
Toto je kalendár plánovaných pretekov šampionátu Electric GT.

Electric GT a Tesla Model S P100D

Pôvodne mal šampionát štartovať s vozidlami Tesla Model S P85+. Finálne rozhodnutie však padlo na verziu Tesla Model S P100D s využitím módu “Ludicrous.” Toto vozidlo by malo byť schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h za približne 2,1 sekundy. Modifikovaný elektromobil má zníženú hmotnosť vďaka využitiu biokompozitných materiálov a odstráneniu interiéru.

“Je to veľmi vzrušujúci deň pre všetkých, ktorí sa v zákulisí usilovali o prípravu premiérovej sezóny. Bezpochyby sme zabezpečili niektoré z najzaujímavejších európskych tratí pre našu prvú sezónu a ponúka nám to skvelú platformu na ďalšie rozšírenie šampionátu. Dostali sme veľký záujem od okruhov po celom svete vzrušených možnosťami, ktoré prinášajú elektrické preteky. Máme veľa správ, ktoré zverejníme už čoskoro. My sa všetci tešíme na to, že sa fanúšikom po celom svete prinesieme elektrické závody.” – hovorí Mark Gemmell, generálny riaditeľ spoločnosti Electric GT Holdings.

Nové vozidlo prešlo schválením havarijných testov FIA. Zvládne čelnú kolíziu proti pevnej bariére – bloku betónu, ktorý váži 130 ton a je pokrytý 19 mm drevenou doskou – rýchlosťou 14 m/s (50,4 km/h).

Vedenie pretekov zverejnilo tiež trojitý kvalifikačný formát pretekov, pre pretekárov budú k dispozícii dva 60 kilometrové závody za denného svetla a za súmraku. Výkonnostné nastavenie elektromobilu pre samotné preteky by malo ponúknuť maximum, a to konkrétne 585 kW resp. 778 konských síl. Pre fanúšikov by nemala chýbať ani inovatívna “Drift Off” súťaž, a to na vybraných vhodných okruhoch.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+