MojElektromobil

Práve autopilot spoločnosti Tesla bol aktívny aj pred závažnými autonehodami v minulosti. Pochopiteľne, nie vždy ide o vinu priamo pre systém autopilota, istá miera zlepšovania tu pochopiteľne je. Sám Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, pred nedávnom v rozhovore priznal, že autopilot nikdy nebude dokonalý a vždy bude obsahovať určité chyby, na ktorých bude potrebné pracovať.

Náš tip
AUTOPILOT TESLY MODEL 3 ZAČÍNA ODOSIELAŤ DÁTA ZO SENZOROV DO PROGRAMU NA VYHODNOCOVANIE ÚDAJOV
Náš tip
ELON MUSK: NADMERNÁ AUTOMATIZÁCIA TESLY BOLA CHYBOU. MOJOU CHYBOU

Rekonštrukcia cestnej premávky

Na sociálnej sieti YouTube sa tentokrát objavilo video, ktoré zachytáva elektromobil Tesla s funkčným systémom autopilota a cestnú komunikáciu, ktorá je práve v rekonštrukcii. Pri tejto rekonštrukcii bolo použité núdzové značenie pre zmenu jazdného pruhu. Video ukazuje, ako si systém autopilota dokáže poradiť aj s takouto mimoriadnou situáciou a to dokonca za znížených svetelných podmienok. Celé video zo spomínanej situácie si môžete prezrieť nižšie.

Autopilot dokázal rozpoznať mimoriadne zmeny na ceste a bezpečne zmenil jazdný pruh. Na ceste boli pritom takisto umiestnené výstražné kužele. Dôverujete autonómnym systémom v rámci jednotlivých vozidiel? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co, tesla

23. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+