MojElektromobil

Bankrot samotnej automobilky Tesla? Nie, to bol prvoaprílový žart. Zásadné kroky pre deaktiváciu fanúšikovských stránok Tesla a SpaceX? Produkcia cenovo dostupnejšieho elektromobilu Tesla Model 3 zatiaľ mimo stanovených plánov? To už je realita a v rozhovore popisuje Elon Musk práve to, ako túto realitu vníma so svojho pohľadu. Celú reportáž si môžete prezrieť na nasledujúcom odkaze.

Náš tip
ELON MUSK: TESLA MODEL 3 S DUÁLNYM MOTOROM JE NAPLÁNOVANÁ NA JÚL 2018!
Náš tip
TESLA MODEL 3 JE OFICIÁLNE NAJPREDÁVANEJŠÍM ELEKTROMOBILOM V USA!

Elon Musk priznáva chyby

Tesla aktuálne vyrába približne 2000 elektromobilov Model 3 týždenne, pričom cieľom je produkcia až 5000 vozidiel týždenne. Elon Musk pre CBS prezradil, že sa pri štarte produkcie v júli minulého roka rozpútalo tzv. “produkčné peklo” a tiež, že situácia je prakticky horšia ako čakal. Svoju úlohu zohrala aj prílišná dominancia nových technológií, ktoré boli označené ako nadmerná automatizácia (podobný problém nastal aj v prípade budovania elektromobilu Tesla Model X). CEO spoločnosti Tesla si však chybu priznáva a zdôrazňuje dôležitosť ľudí ako takých.

„Ja som rozhodne pod stresom. Ak náhodou vyzerám, ako by som nebol pod stresom, poviem to na rovinu – rozhodne som pod stresom,“ – hovorí Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, ohľadom produkcie cenovo dostupnejšieho elektromobilu Tesla Model 3.

Nedostatok kapitálu vylúčil

CEO spoločnosti Tesla takisto vylúčil nedostatok kapitálu v rámci spoločnosti Tesla a ohlásil zisk na tretí a štvrtý kvartál tohto roka. Prostredníctvom sociálnej siete Twitter napísal tiež status “Preto očividne neexistuje nutnosť zaobstarať peniaze” ako reakciu na britský časopis Economist, ktorý napísal, že Tesla bude tento rok potrebovať približne 2,5 až 3 miliardy dolárov. Musk tvrdí, že Tesla tento rok bude zisková. V prvom kvartáli však zaznamenala spoločnosť rekordnú stratu a od svojho vzniku v roku 2003 ešte nebola v zisku.

Elon Musk neváha a priznáva, že po stránke produkcie elektromobilu Tesla Model 3 by mohlo dôjsť až z troj/štvornásobnému nárastu v druhom kvartáli tohto roka. Možno je to prekvapivé, no ak ide do tuhého, neváha ani prespať aj v práci a to priamo na obyčajnom gauči. Odhodlanie súčasného CEO spoločnosti Tesla je skutočne obrovské a v reportáži tiež uvádza, že mnoho ľudí sa až priam zbytočne obzerá do spätného zrkadla za minulosťou a to namiesto toho, aby hľadeli vpred.

Zdroj: cbsnews.com, electrek.co, TASR

16. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+