MojElektromobil

Tesla Model 3 je aktuálne oficiálne k dispozícii len v USA a tak predpokladom ostáva, že všetky dodávky elektromobilu v rámci prvého štvrťroka 2018 sa odohrali práve v tejto krajine. Tesla potvrdila konkrétne 8180 predaných kusov vozidla Tesla Model 3 v rámci prvého kvartálu roka 2018. S prehľadom tak poráža svojich konkurentov i vlastné modely.

Náš tip
NEOFICIÁLNY DEBUT TESLA MODEL 3 NA VÝSTAVE V ŽENEVE

Tesla Model 3 a konkurencia

Druhé miesto z pohľadu konkurencie obsadil Chevrolet Bolt EV s počtom 3375 predaných kusov. Tesla tak dokázala predať viac ako dvojnásobok svojho cenovo dostupnejšieho elektromobilu. Chevrolet je tak pravdepodobne druhým výrobcom, vysoké predaje ostatných modelov Tesla ho však pravdepodobne predbehli.

Tesla Model 3. Zdroj: Tesla.

Hoci Tesla nerozlišuje globálne a lokálne výsledky predajov za prvý štvrťrok, sú tu isté ukazovatele. Predpokladom ostáva, že Tesla predala 40-50% svojich elektromobilov Model S a X v USA a to na základe ročných tržieb spoločnosti podľa výkazu jednotlivých geografických oblastí. Na základe tohto predpokladu a známych globálnych výsledkov za štvrťrok predala Tesla v USA približne 4700 – 5900 Modelov S a 4000 – 5000 Modelov X. To by tieto vozidlá zaradilo na skvelé druhé a tretie miesto v USA.

Ak by sme do štatistického mixu pridali ešte najpredávanejší plug-in hybridný model v USA – Toyotu Prius Prime, ten zaznamenal predaje na úrovni 6468 kusov za rovnaký štvrťrok. Plne elektrická Tesla Model 3 tak predbehla aj tento model a stala sa tak s prehľadom najpredávanejším elektromobilom.

Zdroj: electrek.co, tesla


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+