MojElektromobil

Kým Európania zatiaľ musia oficiálne počkať na Tesla Model 3, niektorí sa k nemu už dostali. Oficiálne ho tu môžeme čakať koncom roka 2018, no na aktuálnej výstave v Ženeve sa už môžu doňho záujemcovia aj posadiť a celkovo si ho obzrieť zblízka. Nepriniesla ho sem však Tesla.

Reverzné inžinierstvo je v móde

Na výstavu do Švajčiarska priniesla Tesla Model 3 so sebou spoločnosť Caresoft. Tí si objednali niekoľko Tesla Model 3 a jednu aj kompletne demontovali. To im poskytlo cenný náhľad na fungovanie elektromobilu. A že je to skutočne významná vec, o tom svedčí fakt, že zistené informácie sú ochotní predať za pol milióna dolárov. Načo? V poslednej dobe je celkom populátne reverzné inžinierstvo, teda aj zistenie “tajomstiev výrobcu”. Caresoft vie teda slušne predať know-how Tesly. Zujímavosťou je, že aj renomované automobilky ako Audi a Mercedes si takto dopodrobna rozobrali a prezreli Tesla Model X.

tesla model 3 testovacia jazda

Aj to je reklama…

Tesla zrejme nie je nadšená z celej záležitosti, no Caresoft im určite na autosalóne robí aspoň akú-takú reklamu. Každý nadšenec elektromobilov sa na ňu určite rád pozrie a držitelia rezervácií si ju takto obzrú skôr. Ďalšou príležitosťou bude Roadtrip Tesla Model 3 po Európe.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

Fotománia

+