MojElektromobil
Slavo Dzuričko 20. apríla 2018

Mnohé automobilky sú navyše obmedzené na určitý počet skúšobných vozidiel, z ktorých následne zbiera údaje pre vyhodnocovanie. Autopilot spoločnosti Tesla sa však nachádza v mohutnej flotile funkčných vozidiel a tak má výrobca prístup k aktívnym používateľom a ich senzorom s cieľom vylepšovania zážitku z autonómnej jazdy.

Náš tip
ELON MUSK: NADMERNÁ AUTOMATIZÁCIA TESLY BOLA CHYBOU. MOJOU CHYBOU
Náš tip
TESLA MODEL Y: PRÍDE NOVÝ ELEKTROMOBIL DO VÝROBY UŽ BUDÚCI ROK?
Aj takto môžu vyzerať zábery zozbierané zo senzorov elektromobilu Tesla.

Tesla Model 3 je na rade

Tesla rozširuje svoju flotilu elektrických vozidiel o Model 3. Spolu s rozširovaním nového elektromobilu prichádza aj možnosť zapojiť sa do programu pre zbieranie údajov zo senzorov pre zdokonaľovanie samotnej autonómnej jazdy. Tesla má aktuálne stovky tisíc vozidiel s aktívnymi senzormi pre funkciu autopilota.

„Tieto krátke videoklipy nie sú spojené s vaším identifikačným číslom vozidla. Aby sme ochránili vaše súkromie, zabezpečili sme, že neexistuje spôsob, ako vyhľadávať spomínané klipy, ktoré sú spojené s konkrétnym automobilom.“ – hovorí stanovisko spoločnosti Tesla pre majiteľov vozidiel.

V máji minulého roka Tesla začala zhromažďovať videoklipy z vozidiel modelu S a modelu X vybavených hardvérovým balíkom Autopilot 2.0. Už nasledujúci mesiac mohi majitelia vozidiel zbadať, ako množstvo GB dát odchádza práve smerom k výrobcovi vozidla. Teraz je na rade aj Model 3, ktorý sa po roku pripája do programu na zbieranie údajov.

Tesla už bude zbierať údaje zo senzorov aj v rámci svojho cenovo dostupnejšieho elektromobilu Model 3.

„Pracujeme tvrdo, aby sme zlepšili bezpečnostné prvky a čo najskôr priniesli lepšiu autonómnu jazdu do reality. Na realizáciu však potrebujeme zbierať krátke videoklipy pomocou externých kamier automobilu, aby sme sa naučili rozpoznávať rôzne prvky ako pruhy, značky či polohy semafóru. Čím viac poznáme podmienky na cestách, tým lepšie dokážeme na dané podnety reagovať. Výsledkom je lepšia schopnosť samostatnej jazdy v rámci elektromobilov Tesla.“ – pokračuje stanovisko výrobcu.

Tesla na záver svojho upozornenia pre majiteľov elektromobilov prináša fakt, že túto voľbu môže každý vlastník neskôr zmeniť resp. z programu vystúpiť. Zapojili by ste sa do programu pre vylepšenie autonómnej jazdy alebo by ste naopak z programu vystúpili? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. apríla 2018
Fotománia

+