MojElektromobil

Tesla v Číne znížila cenu svojho najlacnejšieho Modelu 3 podľa verzie o 8% až 10%. Podľa manažéra predaja predajne Tesly zaplavili objednávky. Tesla chce aj týmto krokom dosiahnuť 500 tisíc dodaných vozidiel za celý rok.

Verzia Standard Range Plus zlacnela o 8% (cca. 3 000 €) a verzia Long Range až o 10% (cca. 4 300€). Zákazníci, ktorí si objednali Model 3 tesne pred zlacnením (do 7 dní), nemusia zúfať. Tesla im dala 3-ročné bezplatné nabíjanie na sieti Supercharger a ak ich ani to neuspokojí, majú k dispozícií nárok na vrátenie vozidla do 7 dní s plnou refundáciou.

Ohrozuje konkurenciu

Po zlacnení je Model 3 v Číne lacnejší ako priamy domáci konkurent Xpent P7. To pravdepodobne ovplyvní aj jeho predaje. Automobilka Xpeng oznámila, že nezníži ceny P7 v reakcii na zlacnenie Modelu 3.

Tesla v Číne dokázala postupne znižovať ceny Modelu 3 vďaka stále viac lokalizovanej dodávateľskej sieti a prechodu na LFP (lítium železofosfát) batériovú chémiu od partnera CATL.

Automobilka Tesla týmto krokom výrazne podporí predaje a pomôže cieľu dodať 500 000 elektromobilov za celý rok 2020. Aktuálne vyrába fabrika v Šanghaji 800 vozidiel denne. Za posledný kvartál ich celosvetovo dodala vyše 139 000, k naplneniu cieľa však potrebuje opäť zatlačiť a dodať ešte vyše 180 000 vozidiel.

8. októbra 2020
Zdroj: Teslarati, Torque News

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+