MojElektromobil

Tesla od dnešného dňa umožňuje objednanie lacnejšej verzie Modelu 3 Standard Range Plus vo všetkých krajinách Európy s oficiálnym zastúpením. Cena tejto verzie je 47 500 Eur vrátane DPH a je v nej zahrnutý Autopilot.

Tesla dnes urobila viacero úprav v konfigurátore. Tou najdôležitejšou v rámci amerického trhu bolo stiahnutie najlacnejšej verzie z konfigurátora, je však naďalej objednateľná prostredníctvom showroomov či telefonicky. Zároveň zahrnula základnú verziu Autopilota (bez Full Self-driving) do základnej konfigurácie. Cena sa tak zvýšila, avšak je o 1 000 dolárov výhodnejšia ako pôvodná cena s príslušným príplatkom.

Základný autopilot je odteraz zahrnutý aj vo všetkých verziách Modelu 3 v Európe. Príplatok za plnú autonómiu „Full self-driving“ je 5 800 Eur vrátane DPH, resp. 7 900 Eur vrátane DPH pri dodatočnom objednaní po dodaní vozidla.

Verzia Standard Range Plus, ktorá je oddnes dostupná aj v Európe, má zadný náhon, ponúka dojazd 415 km (WLTP), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy, maximálnu rýchlosť 225 kilometrov za hodinu a jej súčasťou je „čiastočne prémiový“ interiér. Z ceny 47 500 Eur vrátane DPH, resp. 39 583 Eur bez DPH, bude možné v mnohých krajinách ešte odpočítať štátnu dotáciu. Podmienkou pripravovaného nového kola štátnych dotácii u nás má byť oficiálny distribútor na Slovensku, čo Tesla nespĺňa.

Možnosť objednania z krajín „Other Europe“ vrátane Slovenska stále chýba. Podľa našich informácii sa však táto situácia aktívne rieši a objednávky by sa mali spustiť v priebehu nasledujúcich mesiacov.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. apríla 2019

+