MojElektromobil

Tesla so svojou stále sa rozširujúcou sieťou nabíjacích staníc Supercharger patrí rozhodne medzi lídrov infraštruktúry. Nabíjacie miesta stavajú často s väčším počtom nabíjacích stojanov, ktoré sa v niektorých prípadoch dajú rátať až v desiatkach kusov. Práve prebiehajúca výstavba Tesla Supercharger v Kalifornii naznačuje až viac ako 50 stojanov na jednom mieste.

Jedna z najväčších

Informácie o novom nabíjacom hube začali prichádzať postupne. Vlnu záujmu spustili aj fotografie, ktoré sa objavili na sociálnej sieti Twitter. Tie zachytávajú prebiehajúcu výstavbu nových Tesla Superchargerov v kalifornskom meste Firebaugh. Podľa rozsahu prác bolo takmer jasné, že pôjde o jeden z najväčších nabíjacích hubov od Tesly. Presný počet síce známy nebol, no jednoznačne by malo ísť o desiatky samostatných stojanov.

Aj s reštauráciou

Fotografie nakoniec doplnil dokument, ktorý potvrdzuje výstavbu až 56 nabíjacích staníc Tesla Supercharger, avšak dve z toho budú fungovať na základe samostatného povolenia. Čo je možno prekvapivé, nespomína sa tu aká verzia stojanov bude osadená, no nakoľko ide o jeden z najnovších hubov, je rozumné predpokladať, že pôjde o V3. Každý takýto stojan vie dodať výkon až 250 kW. Nakoľko pôjde o skutočne rozsiahly priestor, neprekvapí, že tu budú prítomné aj reštaurácie či oddychové zóny.

Doteraz najväčšie huby Superchargerov sa nachádzali samozrejme v Kalifornii, no veľkokapacitným hubom s až 50 stojanmi sa mohli pochváliť napríklad aj v Šanghaji. Výnimkou však nie je ani Európa, a to konkrétne v Nórsku už funguje hub so 40 stojanmi, pričom Nemecko ešte čaká na jeho dokončenie.

16. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+