MojElektromobil

Už dlho sa na internete špekulovalo o tom, čo znamená sivá značka „Brockerberg“ na mape nabíjacích staníc Tesla blízko Düsseldorfu. Teraz zisťujeme, že sa tu otvorí obrovský nabíjací park vrátane 40 staníc Supercharger 3. generácie (V3).

Najväčší v Európskej únii

Informácia nepochádza oficiálne od Tesly, ale od majiteľa nehnuteľnosti. Podľa neho sa tu vytvorí najväčšia stanica Supercharger v Európskej únii. Tesla postupne postaví štyridsať V3 stojanov s nabíjacím výkonom až do 250 kW. K tomu pribudne aj 20 nabíjacích stojanov s výkonom do 350 kW od spoločnosti Fastned Europe.

Bude to najväčší nabíjací park v Nemecku a najväčšia stanica Tesla Supercharger v EÚ. Najväčší Supercharger na starom kontinente sa nachádza v Nórsku.

Inovatívny projekt na strategickom mieste

Inovatívny pekár Roland Schüren kúpil pozemok o rozlohe 12 000 metrov štvorcových priamo v meste Kreuz Hilden. Stavia sa tu aj 5-podlažná administratívna budova a veľká kaviareň/reštaurácia. Okrem toho sa tu bude prevádzkovať aj vertikálna farma.

„Pestujeme tu hlávkový šalát a rôzne plody po celý rok. Pekáreň umožní efektívne získavanie tepla na vykurovanie, takže nebudú potrebné ďalšie zdroje tepla. Ide o prepojenie troch oblastí, ktoré sú pre ochranu klímy najdôležitejšie: výroba potravín, výroba energie a mobilita“, vysvetľuje podnikateľ Schüren.

V3 Tesla Supercharger Hilden Nemecko
Výstavba nabíjacieho parku pri meste Hilden (Foto: T&Emagazin)

Schüren plánuje svoj projekt poháňať pomocou fotovoltaického systému, ktorý by mal dodávať 600-700 kW energie a pridá aj dve malé veterné turbíny. Plánuje sa aj použitie stacionárnych zásobární energie – batériíSám Schüren na mieste vybuduje „pomalé nabíjacie stanice“.

Projekt vyrastie na strategickom mieste blízko krajín Beneluxu, kde je pre vozidlá Tesla obrovský dopyt. Je to veľká diaľničná križovatka, ktorá uľahčí a urýchli cestu šoférom z a do Belgicka, Holandska, Luxemburska a pravdepodobne aj Francúzska.

Najprv sa na tomto mieste vybuduje 16 mobilných stojanov Supercharger. Budú tak k dispozícii pre zraz majiteľov Tesla Model 3 už 17. mája. Organizátor tu očakáva okolo 600 elektrických vozidiel.

Priebiehajúcu výstavbu nabíjacieho parku si môžete pozrieť v 360° snímke na Facebooku na tomto odkaze.

 

2. februára 2020
Zdroj: Tesmanian, T&Emagazin

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+