MojElektromobil
eAutoportal 31. októbra 2017

Tesla si dala za cieľ, že do konca tohto roka bude mať po celom svete vybudovaných 10 000 nabíjacích stojanov v rámci nabíjacích staníc Supercharger. Aktuálne ich však má „len“ 7 320, takže do konca roka má čo robiť. K dosiahnutiu svojho cieľa jej však môžu výrazne pomôcť nabíjacie stanice s veľkým počtom nabíjacích stojanov. Jedna z nich, ktorá sa stane najväčšou nabíjacou stanicou v Európe, ich bude obsahovať až 42.

Lokalita najväčšieho európskeho Superchargera, ktorý bude iste aj najväčšou nabíjacou stanicou starého kontinentu, nie je žiadnym prekvapením. Buduje sa totiž v „Mekke“ európskej elektromobility, v Nórsku. Tu dosahujú aktuálne predaje nových áut do zásuvky až 40 % z celkových predajov. Nový Supercharger sa buduje na strategickom mieste v blízkosti letiska Oslo Rygge, ktoré leží juhovýchodne od hlavného mesta krajiny.

Náš tip
Tesla buduje najväčšiu nabíjaciu stanicu na svete. Bude mať až 50 nabíjacích stojanov | FOTO
tesla supercharger najvacsia nabijacia stanica
Rozostavaný Supercharger v Šanghaji
 

Diaľkové cestovanie a príprava na Model 3

„V Nórsku je veľký záujem o prehlbovanie poznatkov o autách na elektrický pohon, pričom tento druh vozidiel je stále viac a viac prijateľný ako hlavný automobil. Najmä kvôli cestovaniu na dlhé vzdialenosti je preto dôležité rozširovať nabíjaciu infraštruktúru. My staviame nabíjacie stanice pozdĺž dôležitých trás, takže majitelia našich vozidiel nemajú problém s cestovaním na dlhšie vzdialenosti,“ povedal hovorca nórskej pobočky Tesly.

Tesla nedávno dokončila najväčší Supercharger na svete. Ten leží v čínskom Šanghaji a má až 50 nabíjacích stojanov. Podobne veľké nabíjacie stanice majú vyrásť aj v Kalifornii, kde sa pripravujú na expanziu elektromobilov Tesla Model 3.

Zdroj: electrek.co

31. októbra 2017
Fotománia

+