MojElektromobil

Nabíjanie elektromobilov dnes trvá takmer rovnako dlho, ako tankovanie spaľovacích áut. Nedávno sme vás informovali, že na nabíjacej sieti Tesla Supercharger V3 dokážu majitelia nabiť polovicu batérie len za 12 minút.

3. generácia nabíjacej infraštruktúry Supercharger poskytuje maximálny nabíjací výkon 250 kW pre Model 3 a 200 kW pre Model S a Model X. Funkčných je dnes len pár staníc s takýmto výkonom.

Jeden z prvých nabíjacích bodov s týmto výkonom sa nachádza v Las Vegas a Tesla túto stanicu vybudovala so solárnymi panelmi a batériami.

280 km dojazdu za 17 minút

Majiteľ Modelu 3 natočil video z tejto stanice aby zistil, či je to skutočne také rýchle, ako hovorí Tesla. Prišiel s 8% kapacity batérie a začal nabíjať.

Nabíjací výkon skutočne dosiahol 250 kW, a to v priebehu približne jednej minúty. Nabíjačka dodala Modelu 3 približne 280 km dojadzu za 17 minút. Viac detailov si pozrite vo videu:

10. augusta 2019
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+