MojElektromobil

Novú generáciu nabíjacích staníc Tesla Supercharger V3 sme zatiaľ videli len na dvoch lokalitách v Kalifornii, no teraz sa situácia mení. Tesla otvorila v americkom Las Vegas nabíjaciu stanicu budúcnosti – so solárnymi panelmi a batériovým úložiskom.

Mimochodom, pred pár dňami rovnakým spôsobom vybavila slovenská spoločnosť Greenway svoju rýchlonabíjaciu stanicu v Trenčíne.

Nový Supercharger v meste hriechu na pozemku hotela Ceasar Palace má k dispozícii až 24 nabíjacích stojanov. Las Vegas takúto stanicu potrebovalo ako soľ. Ročne v tomto meste prebehne 6 500 nabíjacích cyklov a nová stanica Supercharger dokáže obslúžiť až 1 500 cyklov každý deň. Tesla hovorí, že s nabíjacím výkonom 250 kW tu dobijete 290 km za 15 minút nabíjania. To už zákazník ani nestihne vypiť kávičku!

Do nabíjacích stojanov prúdi elektrina zo stacionárnych batérií Tesla Powepack a tie sú poháňané solárnymi panelmi na streche, takisto so značkou Tesla (SolarCity).

19. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+