MojElektromobil

Tesne potom, ako Tesla oznámila spustenie predaja solárnych striech, prichádza s novým projektom v rámci programu Tesla Utilities. Hlavnú úlohu v ňom budú zohrávať jej ďalšie zariadenia z divízie Tesla Energy. A to batérie Powerwall a Powerpack, ktoré slúžia ako energetické úložiská.

Tesla a vermontská spoločnosť Green Mountain Power pracujú na vytvorení nástroja Tesla Utilities, ktorý umožní prepojenie tisícov domácich úložísk Powerwall, ako aj ich priemyselné verzie Powerpack. Vytvoria tak jednotný zdroj zdieľanej energie, v prípade Powerwall môžme hovoriť o domácej elektrárni.

Náš tip
Solárna strecha od Tesly je už v predaji, poznáme cenu
 tesla powerwall utilities
Zdroj: Tesla

Nižšia cena elektriny a ekologický záložný zdroj

Green Mountain Power bude inštalovať Powerpacky na úžitkové plochy a Powerwall do domácnosti, ktoré budú mať o službu záujem. V prvej fáze nainštaluje spoločnosť 2 000 úložísk Powerwall. Domáci zákazníci tak získajú záložný zdroj energie, ktorý je na rozdiel od rôznych generátorov na fosilné palivá ekologický. A to za 15 dolárov mesačne alebo za jednorázový poplatok 1 500 dolárov na 10 rokov.

Tesle a Green Mountain Power to zas prinesie možnosť poskytovania gridových služieb v oblasti energetiky. Domáce energetické úložiská budú akumulovať energiu, ktorá bude k dispozícii, keď ju bude treba využiť. Zákazníkom zas prinesie nižšie náklady na energie. Zároveň tento systém pomôže k zabezpečeniu stability rozvodnej siete.

Okrem iného, bude táto energia distribuovaná na veľkoobchodný trh s elektrickou energiou v New England, kde by sa mala pričiniť o ďalšie úspory pre zákazníkov z tohto regiónu. Tesla a Green Mountain Power sa chystajú inštalovať gridové systémy Tesla Utilities po celom svete.

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie

16. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+