MojElektromobil

Máme k dispozícii nové štatistiky o nabíjacom výkone 3. generácie nabíjačky Supercharger (V3) od Tesly. YouTuber Dagery zaznamenal nabíjací cyklus, ktorý ukázal, že Tesla Model 3 sa nabije na 50% kapacity batérie za menej ako 12 minút.

Tesla Model 3 Long Range tesne pred nabíjaním prešiel 161 km v diaľničnej rýchlosti, takže batéria bola v optimálnej teplote na vysokovýkonné nabíjanie. Majiteľ zaznamenal detaily tohto nabíjacieho cyklu.

Vozidlo malo takmer úplne vybitú batériu (len 2% dojazdu), nabíjanie však rýchlo vystrelilo na plný výkon 250 kW a dobilo 50% kapacity za neskutočných 11:29 minút! Dragery pokračoval v nabíjaní do 90% a zaznamenal údaje o výkonnostnej krivke nabíjačky Supercharger V3.

V3 je ešte rýchlejšie, ako sme očakávali. Zaujímavé je, že vysokovýkonné CCS nabíjanie v sieti Ionity, na ktorom nedávno testoval Nór Bjorn Nyland svoj Model 3, zaznamenal takmer rovnaký tvar krivky, s rozdielom nižšieho maximálneho výkonu (191 kW verzus 250 kW).

Na nabíjačke Supercharger V3 vidíme, že nabíjací výkon dosiahol maximum 250 kW od 5% kapacity a zostal na maxime až do 22% kapacity.

Nabitie 20% dojazdu (ekvivalent 95 km na diaľnici / 104 km v meste) s 250 kW výkonom (1 710 km za hodinu!) trvalo len 4:24 minút! Pre porovnanie, Audi e-tron získa rovnaké množstvo dojazdu za vyše 10 minút nabíjania. Porovnajme si časy nabíjania na vysokovýkonej CCS nabíjačke zo soete Ionity a nabíjačke Tesla Supercharger V3:


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. júna 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+