MojElektromobil

V závere minulého roka Tesla v Prahe otvorila oficiálnu predajňu svojich elektromobilov a doplnkov, s čím bok po boku na svojom webe spustila aj konfigurátor vozidiel pre Českú republiku. Pražská pobočka Tesly je zároveň aj miestom, ktoré prípadným záujemcom ponúka možnosť rezervácie testovacích jázd na vozidlách Tesla Model 3, Tesla Model S a Tesla Model X.

V súvislosti s českou predajňou aktuálne portál Fdrive informoval, že prvé dodávky objednaných elektromobilov budú úspešne ukončené v týchto dňoch.Inak povedané, prvé vozidlá budú konečne odovzdané do rúk šťastných majiteľov. Doručovanie by konkrétne malo začať od dnešného dňa.

Prví zákazníci mali prejaviť záujem prakticky o všetko, čo predajňa ponúka, takže odovzdávané budú elektromobily Tesla Model 3, Tesla Model S aj Tesla Model X. Nie je však známe koľko presne kusov bude dodaných.

Tesla začne dodávať aj Model Y

Tesla v najbližšej dobe začne aj s doručovaním prvých kusov vozidiel Tesla Model Y, avšak zatiaľ to prebehne len v Spojených Štátoch. Čo sa týka dostupnosti v Európe, tunajší záujemcovia si budú musieť počkať. Tento model sa podľa oficiálneho vyjadrenia dovážať nebude a objednávky obstará až nemecká fabrika Giga Berlin.

Pre pripomenutie, online konfigurátor Tesly bol spustený aj pre Slovensko. Došlo k tomu v závere minulého roka, akurát v dobe, kedy štartovali registrácie na štátne dotácie.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+