MojElektromobil

Tesla dnes oficiálne spustila konfigurátor pre Slovensko. Týka sa to zatiaľ iba objednávok na Model 3, resp. predobjednávok na pripravované modely. Stalo sa tak práve v deň spustenia registrácii pre čerpanie dotácie na kúpu elektromobilu 8 000 Eur. Situáciu sledujeme naživo: Registrácia žiadostí o dotácie na kúpu elektromobilu štartuje dnes.

Dotácie aj na Teslu

Vozidlá značky Tesla vrátane Modelu 3 SR+, na ktorý sa dotácia vzťahuje, je tak možné od dnešného dňa objednávať oficiálnou cestou. Stránka zatiaľ síce funguje v anglickom jazyku, no je možné, že už čoskoro bude lokalizovaná tak, ako to býva dobrým zvykom. Zmluva o Objednávke motorového vozidla je v slovenčine. Tesla na svojej stránke priamo upozorňuje aj na možnosť využitia štátnej dotácie.

Ceny sú bez DPH

Záujemcovia si môžu vybrať z dostupnej ponuky elektromobilov Tesla a následne si ich prispôsobiť. Či už ide o kolesá, farbu laku či interiéru, konfigurátor pokrýva všetky kľúčové možnosti.

Prirodzene, nachádzajú sa tu aj kľúčové informácie – predajné ceny jednotlivých vozidiel v rôznych prevedeniach, ceny doplnkovej výbavy a očakávaný termín dodania. Ceny pre náš trh sú totožné s ostatnými krajinami, ktoré sú evidované ako „Other Europe“.

Termín dodania je uvedený na začiatok roka 2020. Vozidlo si bude musieť majiteľ prevziať v Holandsku.

Táto Zmluva predpokladá, že prevezmete Vozidlo v našej veľkovýrobni v Tilburgu, Holandské kráľovstvo a prepravíte vozidlo do inej krajiny, v ktorej nemáme žiadne obchodné zastúpenie.

Upozorňujeme však, že ceny v konfigurátore sú uvedené bez DPH. Pre uplatnenie štátnej dotácie je potrebné, aby celková cena vozidla nepresiahla 41 666,67 Eur bez DPH (50 000 Eur s DPH).

Tesla konfigurator

Rozposlali e-maily

Tesla začala posielať e-maily všetkým držiteľom rezervácii na Model 3. Veľa z nich majú auto predrezervované už poriadne dlho – od 31. 3. 2016.

(článok priebežne aktualizujeme)

Informácie k spusteniu registrácií pre dotácie sledujeme naživo:

Náš tip
Naživo: Registrácia žiadostí o dotácie na kúpu elektromobilu štartuje


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. decembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+