MojElektromobil

Tesla včera o 23:30 stredoeurópskeho času hostila pravidelné stretnutie pre významných akcionárov. Uskutočnilo sa v Múzeu počítačovej techniky v Palo Alto a už od začiatku sa bolo na čo pozerať.

Pred priestormi akcie Tesla vystavila 3 svoje pripravované modely zladené do rovnakého tesláckeho červeného šatu. Už asi tušíte, že išlo o nový Roadster, menší crossover Model Y a elektrický nákladný ťahač Tesla Semi.

Konkurencia pre Uber s klasickým šoférom

Tesla v budúcnosti plánuje zriadiť 100% autonómnu taxislužbu Robotaxi, v ktorej chce využiť hlavne svoj Model 3. Majitelia budú môcť svoj Model 3 prenajať kedykoľvek a komukoľvek s môžu na tom zarábať.

Dnes však Musk oznámil možný príchod podobnej služby s klasickým šoférom. Má to by akýsi medzikrok k Robotaxi a má fungovať, kým Tesla získa všetky potrebné povolenia na prevádzkovanie plne autonómnej taxislužby.

Model 3 najpredávanejším automobilom

Momentálne najdostupnejší elektromobil Tesly, Model 3, bol podľa údajov Tesly najpredávanejším automobilom v USA po dobu posledných štyroch kvartálov podľa výšky celkových tržieb. Nie je to síce najvyššie predané množstvo áut, no aj tak je to obrovský úspech. Za Modelom 3 v tomto rebríčku nasledovali spaľovacia Toyota Camry a Honda Accord.

Ťahač, pick-up a Model Y

Musk priblížil aj príchod ťahača, elektrického pickupu a Modelu Y. Model Y je pre Teslu priorita hneď za Modelom 3 a očakáva jeho príchod na trh v jeseni 2020. Interne však má Tesla ešte skorší začiatok výroby pre tento model.

Musk zdôraznil, že najskôr musí byť vyriešený problém so zvyšovaním výroby batérií, na základe čoho sa stanovia aj presnejšie termíny výroby nových modelov.

Tesla futuristický pickup zatiaľ nebol ani predstavený a netušíme, kedy by mohla začať jeho výroba. Na stretnutí pre akcionárov ho však Elon ukázal na tom istom slajde s Modelom Y a Tesla Semi, čo by mohlo naznačovať aj jeho príchod na konci budúceho roka. Elon spomenul jeho predstavenie na konci tohto leta.

Investor Powertrain & Battery Day

Nedávno Tesla predstavila svoje plány v autonómnom jazdení svojim investorom. Na včerajšom evente oznámila podobnú akciu pre investorov, tá sa však bude venovať pokrokom a plánom spoločnosti v batériových technológiách a pohonného ústrojenstva. Elon Musk to takisto spomenul na jednom so svojich slajdov.

Ktorý z pripravovaných modelov Tesly alebo technológií Tesly sa vám páči najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Celú udalosť 2019 Tesla Shareholder Meeting si môžete pozrieť tu:


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. júna 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+