MojElektromobil

V cenníkoch elektromobilov koncernu Volkswagen sa v ostatnej dobe udiala výrazná zmena. Ako nás upozornil čitateľ Patrik, minimálne pri modeloch ŠKODA ENYAQ iV a Volkswagen ID.5 zrazu v sekcii voliteľnej výbavy chýba pomerne kľúčový prvok pre optimalizáciu dojazdu – tepelné čerpadlo.

Nestalo sa však to, že by bol tento prvok zaradený do základnej výbavy. Ako sme zistili u oficiálneho importéra pre Volkswagen, vo veci je niečo úplne iné.

Ako prezradil Marek Chovanec, marketingový a PR manažér skupiny Volkswagen, tepelné čerpadlo bolo z ponuky dočasne vyradené kvôli problémom s chýbajúcimi čipmi. Momentálne, bohužiaľ, nie je známa informácia ani odhad, kedy by sa situácia mohla vrátiť do normálnu a tepelné čerpadlo do cenníka. Očakáva sa však, že výpadok môže byť dlhodobý.

Dôvodom je skutočne výpadok u nášho dodávateľa. Nedisponujeme presnou informáciou, kedy bude tento prvok výbavy opäť k dispozícii. Predpokladáme však, že vzhľadom k aktuálnej situácii v dodávateľských reťazcoch, môže byt tento výpadok dlhodobejší.

Zisťovali sme preto, či je v hre aspoň možnosť napriek absencii tepelného čerpadla v oficiálnom cenníku tento prvok objednať za cenu dlhšieho čakania na dodanie vozidla. Na túto otázku prišla odmietaná odpoveď. V prípade, že má zákazník záujem o tento prvok, tak jedinou cestou je momentálne počkať na jeho opätovné zaradenie do oficiálneho cenníka elektrických modelov koncernu Volkswagen.

Žiaľ, tepelné čerpadlo počas doby výpadku objednať možné nie je, ani ak by zákazník chcel „dobrovoľne“ čakať dlhšie. Akonáhle výbava nie je v cenníku, nie je možné ju objednať. Bude treba počkať na jej opätovnú dostupnosť a teda návrat do našich cenníkov.

Marek Chovanec, marketingový a PR manažér skupiny Volkswagen

Náš tip
Hyundai IONIQ 5 a KIA EV6: Problém s „coldgate“ starších modelov rieši softvér. Za poplatok
26. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+