MojElektromobil

Už je to viac ako rok, čo Sony prekvapilo celý svet predstavením vlastného elektromobilu na akcii CES 2020. Technologický gigant a známy výrobca čiernej techniky sa so svojim elektromobilom pripomenul aj tento rok na rovnomennej akcii. No elektromobil Sony Vision-S iba neukázali, no taktiež potvrdili, že začínajú s jeho testovaním.

Tieto informácie sa zdali veľmi sľubné, aj keď stále nezvyčajné. Koniec-koncov, takáto reakcia japonskej spoločnosti nie je celkom odtrhnutá z reality, nakoľko aj Apple, Xiaomi alebo Huawei sa púšťa smerom vlastných elektrických áut. Je teda jasné, prečo chce ísť aj Sony týmto smerom. Na rozdiel od vyššie spomenutých troch popredných výrobcov mobilných telefónov je Sony v miernom predstihu. Už má funkčný prototyp, ktorý ukázali aj verejnosti.

Opäť v teréne

Zvyšné firmy zatiaľ o svojom vlastnom aute iba rozprávajú, a aj to nie celkom otvorene. Keď sa Sony v januári pripomenulo, všetko nasvedčovalo tomu, že plánujú aj sériovú produkciu, ktorá by nemusela byť až tak vzdialená. Krátko po tejto správe ale prišla ďalšia, ktorá nadšenie mnohých okamžite podkopla. Sony totiž potvrdilo, že sériovú výrobu elektromobilu Vision-S neplánujú a skôr ide o internú záležitosť, o ktorú sa podelili s verejnosťou. Webu InsideEVs sa ale opäť podarilo zachytiť elektromobil Sony Vision-S na testovacej dráhe.

Náš tip
Šéf Xiaomi poodhalil pripravovaný elektromobil, jeho cena by mala začínať pod 13 000 €

Nie je jasné, či ide o totožné auto, aké môžeme vidieť aj na zverejnenom videu zo začiatku tohto roka. Toto konkrétne nemá značky, takže to nie je možné potvrdiť a ani vyvrátiť. Na druhú stranu, Sony určite má dva a prípadne aj viac testovacích modelov, čo potvrdzuje najnovšie video ukazujúce pokrok vo vývoji. Navyše, model z roku 2021 sa mierne líši od toho, ktorý sme mohli vidieť v roku 2020. Japonský technologický gigant pristúpil na niekoľko dizajnových zmien.

Čo Sony s týmto elektromobilom v skutočnosti zamýšľa je otázne, no určite by mohlo ísť o zaujímavé obohatenie trhu s novými elektrickými modelmi. Predsa len, elektromobily sú skôr technologickou záležitosťou, ktorá je firmám ako Sony, Apple, Xiaomi alebo aj Huawei blízka.

Aktualizované 31. mája 2021

31. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+