MojElektromobil

Aktualizované 11. januára 2021 o 12:15

Napokon sa zdá, že Hyundai a Apple predsa len spolu rokujú o možnej spolupráci. Hyundai sa konkrétnej odpovedi na túto tému vyhýba, reakcie sú teda všeobecné. Najnovšie tvrdia, že ponuky dostávajú od rôznych firiem, ktoré pracujú na autonómnych elektromobiloch, píše Reuters.

Možnú spoluprácu s Apple teda priamo nevylučujú, ale ani nepotvrdzujú. V tejto chvíli je teda pravdepodobnejšie, že sa automobilka snaží zverejnené informácie uhrať dobrým PR. Podľa pôvodných informácií by mala výroba začať v roku 2024 v USA s produkciou pri nábehu do 100 tisíc áut ročne. Využiť by pritom mali koncernový závod KIA v štáte Georgia. Neskôr by výrobná kapacita stúpla na 400 tisíc áut.

Aktualizované o 8. januára 2021 o 17:00

Elektromobil Apple pravdepodobne nevyrobí Hyundai. Web Autonews prišiel s informáciou, že Hyundai už stihol tieto dohady dementovať. Vďaka informácii o spolupráci Hyundai a Apple stúpli akcie automobilky o 19%, teda približne 8 miliárd dolárov. Ak by to aj bola pravda a informácia náhodou unikla predčasne, Apple by určite nebol nadšený. Novinky má v obľube prísnejšie strážiť, aj keď je pravda, že sa to nie vždy podarí.

Pôvodný článok o 14:00

Informácie o tom, že Apple uvažuje nad produkciou vlastného elektromobilu sa začali objavovať ešte v roku 2017. Celý projekt má aktuálne niesť kódové označenie “Titan”. Za ním sa skrýva elektromobil “Apple Car” s plne autonómnym riadením a prelomovou batériovou technológiou.

Ešte donedávna sa objavovali tvrdenia, že celý projekt bol zrušený, no najnovšie správy od agentúry Reuters rázne tvrdia opak. Agentúra v nedávnej správe s odvolaním sa na dobre oboznámené zdroje tvrdí, že projekt “Titan” napreduje a jeho cieľom je vytvorenie elektromobilu pre koncových zákazníkov.

Podrobnosti zatiaľ prirodzene chýbajú, no na verejnosť sa pomaly začína dostávať čoraz viac informácií. Napríklad sa dozvedáme to, že produkčná verzia “Apple Car” by sa mohla na trhu objaviť už v roku 2024.

Hyundai ako horúci kandidát

Príprava elektromobilu pod značkou Apple najnovšie už nie je žiadnym veľkým tajomstvom. Portál CNBC vo svojom nedávnom článku cituje nemenovaného hovorcu pre automobilku Hyundai, ktorý sa k danej téme vyjadril celkom otvorene.

Uviedol, že Apple momentálne aktívne rokuje s viacerými automobilkami, vrátane Hyundai Motor. Nakoľko sa tieto rokovania nachádzajú v počiatočnom štádiu, zatiaľ nepadlo žiadne konkrétne rozhodnutie.

Dohoda zatiaľ zjavne nepadla

Na základe týchto informácií to vyzerá tak, že Apple hľadá strategického partnera pre vývoj, a prípadne aj masovú produkciu svojho elektromobilu. Hyundai má pritom byť jedným zo silných kandidátov.

Podľa zdrojov portálu Korea Economic Daily bola práve tejto automobilke už prezentovaná konkrétna dohoda o budúcej výrobe vozidla a vývoji batérií. Zatiaľ ale zjavne nedošlo k obojstrannému spečateniu žiadnej dohody. Na to si ešte budeme musieť počkať.

Náš tip
Mercedes-Benz predstavil Hyperscreen, 142 centimetrový infotainment pre elektromobil EQS


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+