MojElektromobil

O elektromobile od spoločnosti Apple, v rámci projektu Apple car, sme toho v minulosti počuli pomerne veľa. Po rôznych únikoch, dohadoch, ale aj overených informáciách, však nastalo obdobie ticha. Posledných niekoľko mesiacov sme o aute od Apple nepočuli takmer nič. To sa ale teraz mení a ďalšie informácie naznačujú, že spoločnosť z Cupertina túto myšlienku ešte nepochovala. Získala totiž povolenie na testovanie autonómnych áut v americkom štáte Kalifornia.

Náš tip
Na Slovensku má vyrásť testovacia dráha pre inovatívne autonómne vozidlá

 

Dôležitá súčasť vývoja autonómneho systému

Samozrejme, bez testovania na verejných cestách nemôže byť autonómne vozidlo kompletné. Také automobily od Google najazdili už milióny kilometrov a ešte stále nie sú dostupné verejnosti.

Zatiaľ nie je zrejmé, v akom štádiu je vývoj elektromobilu “Apple car”. Je možné, že spoločnosť si tieto oprávnenia zabezpečila s dostatočným predstihom a Apple auto neuvidíme na kalifornských cestách ešte niekoľko mesiacov. Je tiež ale celkom možné, že auto bolo otestované v súkromných priestoroch už pred tým a je pripravené na test v reálnej premávke.

Apple Car

 

Apple auto alebo iba technológia?

Samotné povolenie na testovanie autonómneho systému ale nemusí nutne znamenať, že Apple tu bude testovať vlastný prototyp elektromobilu “Apple car”. Niektoré informácie naznačujú, že od vývoja samostatného modelu sa sústredenie spoločnosti prenieslo na vývoj autonómnej technológie. To je pre tradičného výrobcu počítačov a smartfónov zrejme oveľa prijateľnejšia cesta.

Kalifornské povolenie nám teda niečo prezradilo, no nie je toho veľmi veľa. Vieme, že spoločnosť úplne nepochovala myšlienku autonómneho elektromobilu. Nevieme ale, či skutočne vyvíja celý automobil, alebo iba kompatibilnú technológiu a či sa pri vývoji nespojila s nejakou inou automobilkou. Na tieto detaily si tak ešte budeme musieť nejaký čas počkať.

Zdroj: Business Insider via electrek, titulná fotografia: carwow.co.uk

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+